Kırşehir'in yöresel yemeklerinden biri olarak kabul edilen ve vatandaşların severek tükettiği bamyanın fiyatları tavan yaptı.

                Kırşehir Uzun Çarşı esnaflarından Güven Ticaret sahibi Arif Karaboğa, gazetemiz muhabiri ile yaptığı röportajda bamya fiyatlarının tavan yaptığını belirterek, bayramdan sonra 1500 lira kadar yükseleceğini beklediklerini ifade etti.

Kırşehir MEPAŞ yeni binasına taşındı… Kırşehir MEPAŞ yeni binasına taşındı…

İftar sofralarında Kırşehirli vatandaşların severek tükettiği bamya fiyatlarının yükselmesi esnafın işini sekteye uğratırken, vatandaşlarda da alım gücünü zorlaştırıyor.

                Bamya satışlarında zarara uğradıklarını ve geleneksel yemeğimiz olan bamyanın tüketiminde azalma olduğunu belirten Arif Karaboğa, "Bamya Kırşehir'in yöresel yemeği olarak sıkça tüketilen hatta eski zamanlarda düğünlerde bile yapılan tadı eşsiz bir yemekti. Ancak günümüzde kilosu 1250 liradan satıldığı için vatandaşlar aile içinde sofraya bile koyamaz oldu. Bu durum sadece vatandaşları değil bizleri de zorluyor mal elimizde kalıyor zarar ediyoruz. Bu fiyata rağmen yine almak isteyen vatandaşlarımız varsa elini çabuk tutsun. Bayramdan sonra bamyanın kilosunun 1500 liraya yükselmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)