Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, Kırşehir’de açıkladı:

“Yeni bir mesleki eğitim politikası çıkacak”

Eğitim yatırımlarıni incelemek üzere Kırşehir'e gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal'ı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, yeni bir mesleki eğitim politikası çıkacağını söyledi.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan ve AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal tarafından karşılanan Şamlıoğlu açıklamasında, "Kırşehir'de çırak ve usta buluşmaları yapacağız. Geçmiş yıllardan beri bir katma değerleri olmuş Kırşehir. Bu şehir Ahiliğin  merkezi. Ahiligi ve eğitim modelini önemsiyoruz. 28 Şubat İmam Hatip okulları üzerinden konuşuldu" dedi.

Kırşehir’de 30 okulun bahçesi süslendi Kırşehir’de 30 okulun bahçesi süslendi

28 Şubatcı zihniyetin Ahi Evran’ı da hedef aldığı aktaran Şamlıoğlu, "Cumhurbaşkanımızın gayretli çalışmaları ve özellikle mesleki eğitim alanındaki çalışmalarıyla büyük bir noktaya geldik. Hala arzu edilen noktada değiliz. Hep birlikte inşallah yeni bir çalışma yapılıyor, yatırım ortamı, izleme koordinasyon kuruluyla, Cumhurbaşkanımızın başkanlığında" diye konuştu.

MESLEKİ EĞİTİM POLİTİKASI ÇIKACAK

Bakan Yardımcısı Şamlıoğu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Yeni bir mesleki eğitim politikası çıkacak. Bu politikada, Kırşehir merkez illerimizden bir tanesi. Ahilik  derslerini biz seçmeli ders haline getirdik. Aslında zorunlu mesleki ve bütün program içerisinde aileyi anlatacağız." (HABER: FAHRETTİN TOKER)