Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırşehir'in beklediği 2 müjdeyi vererek hayırlı olsun dedi.

"Kazanan her zaman Kırşehir olacak…" "Kazanan her zaman Kırşehir olacak…"

Kırşehir'in uzun zamandır beklediği çevre yolu ve demiryolu projeleri hakkında müjdeler vererek proje detaylarından bahsetti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Bugün siz değerli Kırşehirlilere iki ayrı müjde vermek istiyorum. Bunlardan ilki, yatırım programımıza alarak projesini onayladığımız 20 KM uzunluğundaki Kırşehir çevre Yolu çalışmalarını başlatıyoruz. Projede öncelikli talep edilen otoyol ayrımı kavşağı-terminal kavşağı arasındaki 10.5 KM’lik kesimi 18 Mart’ta ihale edeceğiz. Proje bünyesinde 7 adet farklı seviyeli kavşak bulunuyor ve bunun 5’i ihale edeceğimiz kesim kapsamında inşa edilecek.

İkinci müjdemiz ise, Kırşehir’in Kapadokya Havaalanına ulaşımını sağlayacak 35 KM uzunluğundaki Tuzköy Kesikköprü Yolu Projesi. En kısa zamanda yatırım programına alacağımız projemiz için yaklaşık 1.3 milyar liralık bir yatırım bedeli öngörüyoruz. Her iki projenin de şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Mucur-Karahasanlı Yolu yatırım programında, önümüzdeki süreçte bu yolu da yapacağız. Zaman zaman şehrimizin gündemine gelen hızlı tren projemizden de bahsetmek istiyorum.

Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak hızlı tren aksında Kırıkkale-Kırşehir arasının projesini bitirdik. Kırşehir-Nevşehir arası proje çalışmamız devam ediyor.

Kıymetli Kırşehirliler, milletimizin efendi, bizlerin ise hizmetçi olduğunu hiç aklımızdan çıkarmadan, insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla hareket ederek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kırşehir'in gelişimi ve Kırşehirlilerin kalkınması için gerekli her türlü gayret ve kararlılığı göstermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)