Öğretmen Bedia Köksal Güler İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri tarafından yazılan “Minik Ahiler Masal Yazıyor” adlı kitap, öğrenci Bilal Aslan tarafından yazılan bir mektupla Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e gönderildi.

Bakan Sayın Yusuf Tekin, öğrencinin bu mektubunu karşılıksız bırakmayarak Bilal ve sınıf arkadaşlarına hitaben bir mektup yazdı ve çeşitli hediyeler gönderdi.

Bakan Yusuf Tekin mektubunda, “Hepiniz yetiştiğiniz bu fikir coğrafyasında edindiklerinizi ileride nereye giderseniz gidin yüreğinizde taşıyacaksınız. Bir çocuk, özünden bir masalı duydu mu içinde bir ateş yanmaya başlar. Sizin de bu ateşiniz hiç sönmesin yavrularım.” dedi.

“Eğitimde laiklik, bilimsellik ve öğretmenlik onuru için hep birlikte mücadeleye edeceğiz” “Eğitimde laiklik, bilimsellik ve öğretmenlik onuru için hep birlikte mücadeleye edeceğiz”

Bakan Yusuf Tekin’in gönderdiği mektup ve hediyeler, İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen tarafından öğrencilere ve sınıf öğretmenleri Hava Tekin’e ulaştırıldı.

İl Müdürü Gülşen, Bakan Tekin’in öğrencilere hitaben kaleme aldığı mektubu sınıfta okudu. Öğrenciler, Bakan Tekin’in takdim ettiği hediyelerle büyük bir mutluluk yaşadılar.

İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen de öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, böylesine değerli bir çalışmanın altına imza atan tüm öğrencileri ve onlara yazmış oldukları kitap için destek olan sınıf öğretmenlerini tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

 

Kaynak: HABER MERKEZİ