29 Ocak’ta başlayan Kırşehir Belediyesi Bağbaşı Aile Yaşam Merkezi Kış Dönemi Kurs başvuruları, 2 Şubat’a kadar devam edecek.

Açıldığı günden beri yoğun ilgi gören Bağbaşı Aile Yaşam Merkezi de kurslarına ara vermeden devam ederken bir açıklama yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Kırşehir'de yaşayan ve okuyan gençlerimiz, kadınlar ve çocuklar için kültürel, sanatsal ve sosyal gelişiminin desteklendiği; farklı alanlardaki kurslarla her kesime hitap eden kurslarımız hız kesmeden devam ediyor” diyerek şunları ifade etti:

“Belediyemiz tarafından açılan kurslar, önceki dönemlerde de olduğu gibi Kırşehirli hemşehrilerimiz tarafından yoğun ilgi görüyor. Kurslarla Kırşehir’de sosyal hayata zenginlik katarak farklılık da yaratmak hedefleniyor. Kırşehir’in çağdaş bir şehir olma yolunda önemli adımlarından biri olarak gördüğümüz “Sosyal Belediyecilik’ anlayışımızın en güzel örneklerinden biri de kuşkusuz bu ve buna benzer kurs merkezlerimizdir. Kırşehir Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle Kırşehir Belediyesi Bağbaşı Aile Yaşam Merkezi Kış Dönemi kurslarımızda El Sanatları branşlarında Örgü, Punch, Tokat Tahta Baskı, Makrome, İğne Oyası, Kanaviçe, Tel Kırma, Amigurumi, Ev Tekstili, Kadın Giysileri Dikimi, Takı Tasarımı, Ahşap Boyama, Dekoratif Ev Aksesuarları, Hediyelik Eşya Yapımı, Sepet Örücülüğü, Kağıt Rölyef, Kuaförlük. Müzik alanında; Bağlama, Keman, Piyano, Klarnet. Kişisel Gelişim alanında; Kuran-ı Kerim, Çocuk Gelişimi, İngilizce, Diksiyon, Satranç. Görsel Sanatlarda; Yağlı Boya Resim, Karakalem ve Spor branşında Pilates, Reformer Pilates, Step, Aerobik, Zumba, Bale, Jimnastik Kurslarımız yer alacak.”

“Eğitim Gücü Sen, Türkiye’nin ilk ve tek siyaset üstü sendikasıdır” “Eğitim Gücü Sen, Türkiye’nin ilk ve tek siyaset üstü sendikasıdır”

Kırşehir Belediyesi’nin Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ile yaptığı sonucu düzenlenen Kent Park Kış Dönemi Kurs kayıtları 8 Ocak’ta başladı, 12 Ocak 2024 tarihinde sona erdi ve yeni kurs başvurularının ardından, kurslar 15 Ocak 2024 Pazartesi günü başlamıştı. (HABER MERKEZİ)