Kırşehir'de hava sıcaklarının artması ile birlikte ilkbaharın gelişiyle bağ bahçe işlerine yoğunluk veren vatandaşlar budama, toprağı belleme ve bahçe temizleme işlerine başladılar.

Baharın gelişiyle bahçe ve tarla işlerine yoğunluk veren vatandaşlar, daha fazla verim elde etmek için toprağı sürerek gübreleme işlemlerine başladı.

Kırşehir'de yazın iyiden iyiye yaklaşmasıyla ve ilkbaharın gelişiyle vatandaşlar bağ-bahçe işlerine yoğun bir şekilde hız verdi. Bahçelerini ekilecek kıvama getirmek isteyen vatandaşlar, önce sürüm işlemlerini gerçekleştiriyor ardından da topraklarının verimini artırmak içinde gübreleme işlemlerini yapıyorlar.

KIRŞEHİR’DE 19 MAYIS  KUTLAMALARI COŞKULU GEÇTİ KIRŞEHİR’DE 19 MAYIS KUTLAMALARI COŞKULU GEÇTİ

Her ay farklı işlem gerektiren toprağa vatandaşlar günlerini kaçırmadan ayrı ayrı işlemler yaparak ekim ve dikim ayı olan bu aylarda bereketten nasibi almak için var gücüyle mücadele ediyor.

İlimizde bahçesinin sürüm işlemlerini gerçekleştiren Zafer Alkan, "İlkbaharın gelişiyle bizim bahçe işlerimiz büyük bir hızla başlamış bulunmakta. Çok şükür ki bu yıl meyve açısından zengin bir yıl olması bekleniyor. Meyve ağaçlarımız bir önceki yıllara oranla daha da nasiplendi. Hava sıcaklıklarının fazla olması sebebiyle bu yıla erken başladık. Ağaçlar bile erken uyandı. Sezon erken başladı diyebiliriz. Bizlerde hızlıca bahçe sürme işlemlerini yapıyoruz ki ekim işlemlerine az bir süre kaldı. Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın. Allah herkesin yardımcısı olsun. Mahsuller bol ve bereketli olsun" diye konuştu.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)