KIRŞEHİR Emniyet Müdürlüğü, B Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi Sınavı düzenleneceğini bildirdi.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, B Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi yazılı sınavı 11 Şubat 2024 Pazar günü saat:14.00’te, uygulamalı sınavları ise 12-16 Şubat 2024 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. Başvurular için son müracaat tarihi 26 Ocak 2024 Cuma gününe kadar yapılacak.

Yazılı Sınavının 11.02.2024 Pazar Saat: 14:00’te Ankara’da yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kapadokya Alan Başkanlığına 19 personel alınacak Kültür ve Turizm Bakanlığı Kapadokya Alan Başkanlığına 19 personel alınacak

Sınav Başvurusu İçin İstenen Belgeler:

Adayların T.C. kimlik numaralarını yazdıkları ve aşağıdaki belgelerin eklendiği bir dilekçe. ile ikamet ettikleri İl Valiliğine başvurmaları gerekiyor.

Son bir yıl içinde çekilmiş dört (4) adet renkli vesikalık fotoğraf, öğrenim durumunu gösteren belgenin aslı veya noter onaylı örneği, Ateşleyici Yeterlilik belgesi almasında psikolojik, nörolojik veya fiziki bir rahatsızlığı bulunmadığına dair Devlet Hastanelerinden alınmış Sağlık raporu, Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgileri belirtilerek yatırılacak 3.500 TL. sınav ücreti dekontu isteniyor.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, adayların son başvuru tarihi ve tamamlanması gereken belgeler ise şöyle:

Bakanlık Makamı Onayı doğrultusunda, B sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi almak isteyenlerin ikamet ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğüne 26.01.2024 tarihi saat 17:00’a kadar başvurması ve bu süreye kadar sınava giriş ücretini yatırmış olması gerekiyor.

26.01.2024 tarihi saat 17:00’dan sonra başvuran, ücret yatırmış olsa dahi

şahsın başvurusu kabul edilmeyecek ve yatırdığı ücret kendisine geri iade edilmeyecek. Sınava giriş ücretini yatırmayan, daha önce başvurduğu halde Yönetmeliğin 5.maddesinde belirtilen şartlara haiz olduğu bu süreye kadar anlaşılamamış olan, Yönetmeliğin 6. maddesinde belirtilen belgeleri tamamlanmamış olan, şahıslar adına Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüklerince bu sınav için Sınav Giriş Belgesi düzenlenmeyecek bu şahıslar kesinlikle sınava alınmayacak. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)