Kırşehir Şehit Aileleri Derneği, Azerbaycan'da şehit aileleriyle birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla düzenlenen proje kapsamında Azerbaycan'da şehit olan 34 Kırşehirli şehitlerimizi ziyaret ettiler.

Azerbaycan'da büyükelçi ve heyet tarafından karşılan Kırşehir Şehit Aileleri, gerçekleştirdikleri ziyaretten oldukça memnun kaldılar ve Azerbaycan halkını da Kırşehir'de ağırlamak için gün sayıyorlar.

8 ayda 95 bin kişi ziyaret etti 8 ayda 95 bin kişi ziyaret etti

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, "1918 yılında Azerbaycan'ın bağımsızlığını ilan etmesi sonucu Rus ve Ermeni askerleri Azerbaycan halkını katletmesi sonucu Türk halkından yardım istemeleri ve bu konuda Nuri Paşa komutanlığındaki Türk askeri Azerbaycan'a gidiyor. Burada Azerbaycan'ın bağımsızlığı için 1082 Türk kahramanımız şehit oluyor. Tabi ki bunlardan 34 tanesi de Kırşehirli. Bizler Kırşehir Şehit Aileleri Derneği olarak "Şehit Aileleri Kafkas İslam Ordusunun İzinde Projesi" kapsamında Azerbaycan'a gittik. Burada 34 şehidimizi dualarla yad ettik. Orada büyükelçimiz bizleri çok güzel bir şekilde karşıladı ve misafir etti. Azerbaycan'da eşsiz tarihi ve kültürel bir gezi düzenleyerek unutulmaz anlara şahitlik ettik. Orada Azerbaycan ve Kırşehir şehit ailelerimiz bir araya gelerek aynı kaderi paylaşmaları nedeniyle birbirlerine sarılarak gözyaşı döktüler. Projenin devamında 9-14 Haziran tarihlerinde Kırşehir'de 15 tane şehit ailemizi ağırlayacağız. Kırşehir'in tarihi ve kültürel alanlarını gezdireceğiz. Derneğimizde mevlit programı düzenleyerek şehitlerimizi unutmadığımızı göstereceğiz. Bizler tek millet iki devlet edasıyla Azerbaycan halkı bizleri bağrına bastı. Bizlerde Azerbaycan halkımızı Kırşehir'de bağrımıza basmak için sabırsızlanıyoruz" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker