31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Kırşehir'in 300 haneli Aşağıhomurlu Köyü'nden dört muhtar adayı arasında 29 oy alarak sonuncu olan ve yaşadıklarını yazdığı şiirle anlatarak Türkiye'nin gönlünde taht kuran Aydın Battal'a dizi ve film tekliflerinden sonra belgesel müjdesi verildi.

Kırşehir’de, Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında kendisine oy vermeyen baldızı ve bacanağına yazdığı şiirle sitem eden Aydın Battal'a film tekliflerinin yanı sıra şimdi de belgeselinin çekileceği öğrenildi.

Ankara'dan gelecek olan ekip Türkiye'nin kalbinde taht kuran, 1 günde hayatı tamamen değişen Aydın Battal'ın belgeselini çekeceğini, yaşadığı yeri ve coğrafyayı, kendisini ve yaşantısını belgeselde konu edinecekleri bilgisine ulaşıldı.

Geçtiğiz günlerde dizi ve filmlerden teklifler almaya başladığı şu sözlerle anlatan Battal, "Bildiğiniz üzere bir şiir yazdım. Memleket beni bağrına bastı, herkese teşekkür ederim. Birkaç dizi ve filmden rol teklifi aldım. Bu sevinçli haberi paylaşmak istedim. Kırşehiri’mizi iyi temsil ettiğimizi düşünüyorum"  ifadelerini kullandı.

Kırşehir'de çölyak hastalarına özel ekmek dağıtımına başlandı Kırşehir'de çölyak hastalarına özel ekmek dağıtımına başlandı

Aydın Battal’ın şimdi de belgesel çekiminin de yapılması sadece kendisinde değil ailesinde de büyük bir sevinç yaşattı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)