Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Çiçekdağı İlçesi Mahmutlu Köyünde 14.11.2023 günü icra edilen devriye esnasında durdurulan araçta yaban av kurallarına uymadığı gerekçesiyle bir kişiyle 71 bin 386 lira ceza kesildi.

MUHARREM ERTAŞ’I ANMA PROGRAMI 3 ARALIK’TA! MUHARREM ERTAŞ’I ANMA PROGRAMI 3 ARALIK’TA!

Verilen bilgiye göre, Jandarma ekiplerince durdurulan araçta Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yapılan kontrolde 7 adet öldürülmüş tarla kuşu,15 adet yaban güvercini, 25 adet güvercin tuzağı,1 adet metal kafesli tuzak,1 adet siyah renkli dürbün ve 3 adet yırtıcı kuş başlığı ele geçirilmiş olup şahsa 4915 Sayılı Kanuna Muhalefet kapsamında toplam 71.386TL idari para cezası uygulandı.

Bu kapsamda ülkemizin önemli doğal kaynaklarından olan av ve yaban hayvanlarının korunması maksadıyla av yapan vatandaşlarımızın 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu hükümlerine uygun avlanma yapmaları gerektiği ayrıca bu kurallara uymayan şüpheli şahıslar ile karşılaşmaları veya şüpheli bir durumun olması halinde 112 ihbar hattına bildirmeleri istendi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)