Gazetemiz Yazarlarından Av. Adil Gülvahaboğlu 1. Kitabını payda yayınları arasında yayımladı.

Mehmet Dulkadir erkekliğe ilk adımı attı Mehmet Dulkadir erkekliğe ilk adımı attı

“Laik- Milli Kültür Hacıbektaş Veli” adlı araştırma –inceleme boyutundaki ilmi eser 520 sayfa olup konuyu enine boyuna inceleyip günümüzde cereyan eden Sivas katliamı ve Maraş katliamına kadar inceledi.  Eseri, yazar şu cümlelerle Atatürk’e ithaf ediyor: “Laik devrimle Türkiye’de milli birliği, milli hakimiyeti, demokratik hukuk devletini gerçekleştiren Atatürk’ün ölümsüz anısına...”

Bu konuda yazılan eserleri de kaynakçada gösteren yazarın zaten bütün eserlerinde araştırma ve şiir kitaplarında temel “baz” Atatürkçü düşüncedir. Bu güne kadar yazarımız Av. Adil Gülvahaboğlu “Sosyal Güvenlik Öncüsü Ahi Evran Ve Ahilik”, “Atatürkçü Düşünce -Türk Rönesansı-Edebiyat Penceresi” adlı eserleriyle ödüller aldı. Bu kitapları Kültür Bakanlığı da kütüphaneler için değişik zamanlarda milletin hizmetine sundu.

Yazarımızın bu kitabında genç yaşta kaybettiğimiz oğlu Av. Ceyhun Özgür Gülvahaboğlu’nun duygusal bir yazısı da bulunuyor.

Yine yazarımız yayımlanan son kitabı “Hacı Bektaş Veli (Laik – Milli Kültür)” isimli 14. kitabını Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, İl Genel Meclisi üyesi Yılmaz Zengin ve Av. O. Özdener Vahaboğlu huzurunda Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na hediye edildi.

Sivas ve Maraş olayları insanı hicranlara iten ve her okuyucunun bu muazzam esere ilgi göstereceğini umarız. 

Biz de “Kırşehir Çiğdem” gazetesi ailesi olarak yazarımız Adil Gülvahaboğlu’nu 14. eseri için tebrik ediyor çalışmalarının devamını diliyoruz.

Muhabir: FAHRETTİN TOKER