Aydın Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi ve İzmir Menemen Anadolu Liselerinde uzun yıllar müdürlük yapan Kırşehirli hemşehrimiz Atila İnce ikinci kitabı olan “Kardelen Hayatlar” romanı Liman Yayınevi’nden çıktı.

Temmuz 2021 yılında ”Çocuk Yaşadığını Öğrenir” adında anı/öykü kitabı yayınlanan ve gazetemiz İmtiyaz Sahibi Salih Güner’in de Kırşehir Namık Kemal İlkokulu’ndan sınıf arkadaşı olan eğitimci Atilla İnce, ”Kardelen Hayatlar” romanıyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, “Beş ay kafamda kurgu yaptım. 6 Ocak’ta başladığım ̇bu romanı, 75 günde elime aldım.  Hayal kurarak, gözlemlerimi işin içine katarak, hayattan kesitler alarak bir kurgu oluşturdum. Bir hayalimi gerçekleştirdim. Roman yazmak çok keyifli bir iş. Bu ikinci kitabım.  Şimdi daha çok mutluyum. Hayat mücadelesi konulu bu kitabıma yenilerini eklemek için çalışmalarımı sürdüreceğim” ifadelerini kullandı.

1965 yılında Nevşehir Kozaklı İlçesi Cağşak köyünde doğan ve 1971 yılında ailesiyle birlikte Kırşehir’e yerleşen Atilla İnce, ilkokul, ortaokul ve liseyi Kırşehir’de tamamladı. 

1988 yılında Atatürk Üniversitesi Ağrı Eğitim Yüksekokulu “Sınıf Öğretmenliği” bölümünden mezun olan ve aynı yıl Van Erciş ilçesi Ağaçören Köyü İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak mesleğe başlayan Atilla İnce, 1996 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi “Psikolojik Danışma ve Rehberlik” bölümünden de mezun oldu. 

1997 yılından itibaren okullarda ve rehberlik ve araştırma merkezlerinde rehberlik öğretmeni (psikolojik danışman) olarak çalışmaya başlayan İnce, İzmir’de Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde müdürlüğü ile Aydın ve İzmir’de bazı Anadolu Liselerinde müdürlük yaptı.

2006 yılında uzman öğretmen olan İnce, 2014 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi “Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi” alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2022 yılında başöğretmen oldu.

Bazı gazete ve dergilerde eğitim, güncel ve psikoloji alanlarında yazılar yazan Atilla İnce, 2021 yılında “Çocuk Yaşadığını Öğrenir” adlı çocuğun yaşam öyküsünü anlatan anı/otobiyografi tarzında kitabı yayımlandı.

Halen İzmir Menemen Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde rehberlik öğretmeni (psikolojik danışman) olarak halen görev yapıyor.  (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)