Kırşehir Belediyesi Oratoryo ve Zeybek Gösterisi ile Öğretmen Korosu tarafından

KIRŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU’NDAN YENİ OYUN KIRŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU’NDAN YENİ OYUN

 

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKILAR SESLENDİRİLECEK

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yılında, Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında, Kırşehir Belediyesi Oratoryo ve Zeybek Gösterisi ile Öğretmen Korosu tarafından Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar seslendirilecek.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız günün 84. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin değerinin bugün her zamankinden daha çok anlaşılması, korunması ve kollanması gerektiğini vurguladı.

Başkan Ekicioğlu, açıklamasında şunları ifade etti:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu; emperyalizme karşı verilen bağımsızlık mücadelesinin demokrasi ile taçlandırılarak geliştirilmesi için Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıklarının çok iyi anlaşılması gerekir. ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesini devlet yönetimine yerleştiren Cumhuriyet'in ilanının üzerinden 99 yıl; Cumhuriyeti bizlere emanet eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının üzerinden 84 yıl geçti. Milli Mücadele'nin zaferle sonuçlanmasının ardından Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yüzünü çağdaşlaşma ve demokrasiye çevirdi. Atatürk’ün hedefi, laik ilkelere dayalı çağdaş bir toplum kurmaktı. Temel hedef, dünya milletleri içinde saygı duyulan, uygar ve çağdaş bir toplum yaratmaktı.

“Atatürk, devrimciydi... Atatürk, antiemperyalistti... Atatürk, laik ilkelere dayanan Cumhuriyetçiydi... Atatürk, toplumun aydınlanma devrimlerine ulaşmasını istiyordu... Atatürk, aynı zamanda demokrattı. Demokrasiye inanmıştı. Toplumunun tam ve çağdaş bir demokrasiye ulaşmasını istiyordu. Bizler, bugün de Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkıyoruz.

“10 Kasım 2022 Perşembe günü saat 19:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde Kırşehir Belediyesi Öğretmenler Korosu tarafından seslendirilecek olan Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar ve Kırşehir Belediyesi Oratoryo ve Zeybek Gösterisine tüm hemşehrilerimizi bekliyorum.” (HABER MERKEZİ)