Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Mucur’a gelişinin yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Akpınar’da İlçe Emniyeti ve Jandarma Personeline Afet farkındalık eğitimi verildi Akpınar’da İlçe Emniyeti ve Jandarma Personeline Afet farkındalık eğitimi verildi

22 Aralık 1919’da Mucur’da kendisini karşılamaya gelen Mucurlu çocuklara, “Bu küçük kasabada gördüğüm hürmeti, çocuklarda gördüğüm zekayı ve pırıltıyı hiçbir yerde görmedim” diyen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Mucur’a gelişinin 103. yıl dönümü çeşitli etkinliklerde kutlandı.

Program saat 10.00’da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin sunulması ile başladı. Törene Mucur Kaymakam Nurettin Yavuz, Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, daire müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı okundu.

Çelenk sunma töreninin ardından saat 10.30’da Mucur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda  hazırlanan program, saygı duruşu akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Sinevizyon gösterisi, şiirlerin okunması, Atatürk'ün sevdiği türkülerin seslendirilmesinin ardından Atatürk Koşusu, resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program sona erdi.(HABER MERKEZİ)