Türk Ocakları Kırşehir Şubesi Başkanı Süleyman Doğan:

 

“Atamızın fikirleri ve eserleri bizler var oldukça daima yaşayacaktır…”

 

Türk Ocakları Kırşehir Şubesi Başkanı Süleyman Doğan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılısının 84. Yıldönümü dolayısıyla bir mesajı yayınladı.

“Türk Ulusu olarak böyle bir lidere sahip olmakla duyduğumuz onur, hiçbir şey ile kıyaslanamaz” diyen Başkan Süleyman Doğan, yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

“Türk İstiklal Mücadelesinin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, ebediyete intikalinin 84’üncü yıldönümünde rahmetle, şükranla anıyoruz. Bu yıl 10 Kasım’da, işaret ettiği muasır medeniyetleri aşma hedefine doğru daha çok mesafe almamız gerektiğini ve ülkemiz üzerine dönem oyunların farkında olmamız gerekmektedir.

“En büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti, son yıllarda bölgesinde ve dünyada üzerine planlar yapılan bir ülke haline gelmiştir. Ülkemizin bugün içinde bulunduğu şartlar, O‘nun değerini bir kat daha arttırmaktadır. Onun fikirleri ve eserleri bizler var oldukça daima yaşayacaktır. Dünya tarihi birçok devlet adamı yetiştirmiştir. Her biri yaşadıkları dönem ile tanınır ve anılırlar. Ancak bir tek devlet adamı vardır ki, adı, yaşadığı yüzyılı aşmış ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır. Türk Ulusu olarak böyle bir lidere sahip olmakla duyduğumuz onur, hiçbir şey ile kıyaslanamaz.

“Atatürk‘ün koyduğu ilkeler sayesinde bugün Türkiye‘nin çağdaş uygarlık seviyesinde olduğunu, bunu engellemeye çalışan iç ve dış mihraklara karşı mücadelenin de sürdürüleceğine inancımız tamdır. Ulu Önder‘in yaşamı boyunca verdiği mücadelenin birçok ülkenin bağımsızlık savaşına ışık tutmuş, bugün Atatürk‘ü özlemle ve minnetle anmakla beraber, ilkelerine her zamankinden daha sımsıkı sarılmalıyız.

“Bizler, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün bizlere emanet bıraktığı demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla yaşatmak zorundayız. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti‘ni ve Atatürk ilke ve devrimlerini ilelebet yaşatıp, Türkiye‘nin kalkınmasının yolunun, Atatürk‘ün düşünce ve ilkelerinden güç alınarak, O‘nun eserlerine, Cumhuriyet‘in bütün değer ve kurumlarına geçmişte olduğu gibi bugünde sahip çıkılmasından geçtiğin bilincinde olmalıyız.

Çiftçiler, Sözleşmeli Besicilik konusunda bilgilendirildi Çiftçiler, Sözleşmeli Besicilik konusunda bilgilendirildi

“Bu duygu ve düşüncülerle Türk Ocakları Kırşehir Şubesi olarak öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk‘ü ülkemizin geleceği için yaptıklarını daha iyi anlıyor, özlüyor; dava arkadaşlarını, vatanımız uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle anıyoruz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)