İstiklal Mücadelemizin Önderi ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde ilimizde de düzenlenen programlarla anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünde düzenlenen programlar, 10 Kasım 2023 Cuma günü saat 09.00’da Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenklerin sunulmasıyla başladı.Törene, Vali Hüdayar Mete Buhara, CHP Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün,Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Dadal, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muskafa Kasım Karahocagil, Baro Başkanı Av. Onur Çanta, İl Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sadık Gülecen, AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, Gelecek Partisi İl Başkanı Gülay Baltalık, dernek başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İki otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi yaralandı İki otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi yaralandı

 Saat 9.05’te yapılan 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Bayraklar yarıya indirildi.

Çelenk Sunma programının ardından Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesinde devam eden Anma programında “Doğumundan Ölümüne Atatürk” konulu sinevizyon gösteriminden sonra Tarih Öğretmeni Gülşen Ayan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Yine, öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesi ile devam eden Anma Programına Vali H. Mete Buhara’nın yanı sıra Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Dadal, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muskafa Kasım Karahocagil, Baro Başkanı Av. Onur Çanta, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Sadık Gülecen, İl Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal, protokol üyeleri, şehit aileleri ve gaziler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Hafta içerisinde tüm okullarda ve kurumlarda haftanın anlam ve önemine uygun olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirilirken okullar arası ‘Atatürk’ konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenlendi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)