Vali Buhara’dan 10 Kasım mesajı:

 

“Atamızı milletçe saygı,

şükran ve rahmetle anıyoruz”

 

Odalar ve Borsa yönetim kurulu  müşterek toplantıda bir araya geldi Odalar ve Borsa yönetim kurulu müşterek toplantıda bir araya geldi

Vali H. Mete Buhara “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü”  dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 85. yılında bir kez daha rahmetle andıklarını belirten Vali Buhara, yayınladığı mesajda şunları ifada etti:

“İstiklal Mücadelemizin Önderi ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde milletçe saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz. Askeri dehası ve eşsiz liderliğini milletimizin sarsılmaz iradesiyle bütünleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı mücadelesini tarihi bir zaferle taçlandırmıştır.Mustafa Kemal Atatürk, en büyük eserim dediği ve bu sene gururla ve onurla 100. yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak kadim medeniyetimizin ihya ve inşasına kaldığımız yerden devam etmemizi sağlamıştır.

“Bütün ömrünü milletimizin hür ve müreffeh olarak yaşamasına adamış olan Atatürk, yaptıkları ile Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş; vatanseverliği, ileri görüşlülüğü, dünya meselelerine hakimiyeti, milli tarih şuuru, eğitim ve insani değerlere verdiği önem ile dünyanın en saygın liderleri arasındaki yerini almıştır.Milletimiz, aydınlık bir gelecek için mücadele eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aynı amaç uğruna birlikte omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolundaki kararlı yürüyüşüne durmadan, yorulmadan devam edecektir.Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 85. yılında bir kez daha rahmetle anıyoruz.Ruhu şad olsun.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)