Kırşehir Emekli Astsubaylar Derneği’ni ziyaret eden Başkan Ekicioğlu:

 “Astsubaylarımız ordunun

temel direklerinden biridir”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü kapsamında, Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç, Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan ve İl Genel Meclisi Üyesi Bayram Altuntaş ile birlikte Kırşehir Emekli Astsubaylar Derneği’ni ziyaret etti.

Başkan Ekicioğlu, “Emekli Astsubaylarımızın istek ve beklentilerini kendilerinden dinleyerek görüş alış verişinde bulunmayı önemsiyoruz” diyerek astsubayların, Türkiye'nin bağımsızlığında büyük emeği olduğunu belirtti ve bu emek karşılığında da “Bu ülkenin de size minnet borcu var. Onu mutlaka yerine getirmeliyiz'' ifadelerini kullandı.

Başkan Ekicioğlu, açıklamasında şunları söyledi:

“Astsubaylarımız büyük bir emekle çalışırlar, mesai yaparlar. Ülkemizin her noktasında ve her koşulda görev yapan astsubaylarımız ordunun de temel direklerinden biridir Astsubaylık, ulusal bağımsızlığımızın en gözde kurumlarından biridir. Bununla birlikte Astsubayların, sorunlarının da çözümü noktasında ne gerekiyorsa yapılması gerekir. Astsubaylarımız haklı olarak kendilerine kulak verilmesini ve verilen sözlerin de yerine getirilmesini haklı olarak beklemektedirler.” (HABER MERKEZİ)