Kırşehir Belediyesi’nin ekonomik olarak zor günler geçiren, özellikle bugünlerde zor bir süreçten geçen ve su faturasını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar için başlattığı “Askıda Fatura” dayanışma kampanyası devam ediyor.

Sağlık Bakanı Koca'dan "fermuar yöntemi" paylaşımı Sağlık Bakanı Koca'dan "fermuar yöntemi" paylaşımı

Ülke olarak özellikle tasarruf tedbirlerinin açıklanmasının ardından ekonomik olarak büyük sıkıntı çeken aileler için Kırşehir Belediyesi'nin uyguladığı askıda fatura uygulaması devam ederken, maddi durumu iyi olan vatandaşlar tarafından karşılanmaya devam ediyor. Faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar askıda fatura dayanışması yaparak faturalarını ödeyerek bir nebzede olsun katkıda bulunuyor.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, uzun bir süredir devam eden askıda fatura dayanışma kampanyasıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere Kırşehir Belediyesi olarak ‘Askıda Fatura’ adıyla kampanya başlatarak ihtiyaç sahibi ailelerimiz ile hayırsever vatandaşlarımız arasında köprü görevi gören bir uygulamayı hayata geçirmiştik. Askıda Fatura kampanyamız ile isteyen hayırsever hemşehrilerimiz su faturasını ödeyemeyen ihtiyaç sahibi ailelerimizin su faturasını ödeyebiliyorlar. Hayırsever hemşehrilerimizi ve kurumlarımızı alan elin veren eli görmediği bu dayanışma kampanyamıza katılmaya davet ediyor, kampanyaya duyarlı olan tüm hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER