Şehrimizdeki Aşıkpaşa Ortaokulu’nun TÜBİTAK 4006 Projesi, Görsel Sanatlar ve Tekonoloji-Tasarım dersi Sergisi yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Sergide 60 öğrenci, 20 öğretmen görev alırken, sergide 9 araştırma,7 tasarım ve 4 adet inceleme olmak üzere toplam 20 proje sergilendi.

Bilim fuarlarının öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biri olduğu biliniyor.

Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin, bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralaması temenni edilirken, Aşıkpaşa Ortaokulu’nun bu fuarında çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklar, ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı, her biri, birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabileceği ifade ediliyor.

Ayrıca Teknoloji ve Tasarım dersi projeleri de tasarım, buluş konusunda ziyaretçilerin dikkat çekilirken, görsel sanatlar dersi resimleri güzelliği ile herkesi etkiledi.

“Huzurlu ve mutlu bir yaz tatili diliyorum” “Huzurlu ve mutlu bir yaz tatili diliyorum”

Aşıkpaşa Ortaokulu Müdürü Gencay Çavuş emeği geçen başta TÜBİTAK 4006 yürütücüsü Kaan Demirkol, Görsel sanatlar öğretmeni Zeynep Gözeger ve Teknoloji-Tasarım Öğretmenleri Ebru Avunduk ve Pelin Vahaboğlu’na emeklerinden dolayı teşekkür edildi. 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER