Kırşehir Belediyesi tarafından Kervansaray Mahallesi 2027. Sokakta yaptırılan Asaf Koçak Parkı’ndaki Anma Programı öncesinde, 31 yıl önce Sivas katliamında yitirdiğimiz Kırşehirli hemşehrimiz Karikatürist Asaf Koçak’ın kardeşi Oğuzhan Koçak, adı verilen yeğeni Asaf Koçak ve çok değerli ailesi, Asaf Koçak’ın yeğeni Belediye Meclis Üyesi Özge Şenlik ile birlikte Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret ettiler.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Koçak ailesiyle Anma Programı detayları ile ilgili görüş alışverişinde de bulundu.

Kırşehirli Karikatürist Asaf Koçak’ın katledilmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerken, onun adını bir parkta yaşatmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Koçak ailesi de Başkan Ekicioğlu’na adını bir parkta yaşattığı için teşekkür etti.

Koçak ailesi ziyarette, Asaf Koçak’ın 10 Mayıs 1993'te Ankara'da “Yok Devenin Kuşu” adlı açtığı sergide yer alan Deve Kuşu karikatürünü hediye ettiler.

“Türk Milleti her zaman, millî birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir” “Türk Milleti her zaman, millî birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir”

Kaynak: (HABER MERKEZİ)