Kırşehir Belediyesi’nden ve memuriyetten istifa eden

 

ASAF KAYAOĞLU, ADAY

ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR

Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı AsafKayaoğlu,İYİ Parti’den Kırşehir Milletvekili Aday Adayı olmak için hem Başkan Yardımcılığı görevinden hem de memuriyetten istifa etti.

2019 seçimlerinde Millet İttifakı olarak 25 yıl sonra Kırşehir Belediyesi’ni kazanan ekibin başında gelen ve ardından İYİ Parti’den Kırşehir Belediye Başkan Yardımcılığı üstlenen Asaf Kayaoğlu, hemşehrilerine yaptığı güler yüzlü hizmet ve katkılardan dolayı herkesin sevgisini kazanmış birisi olarak biliniyor.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde İYİ Parti’den Kırşehir Milletvekili aday adayı olmak için Cuma günü Kırşehir Belediyesi’nden ve memuriyetten istifa ettiğini açıklayan Asaf Kayaoğlu, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada, bugün İYİ Parti Genel Merkezi’ne giderek Kırşehir Milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yapacağını, yarın da aday adaylığını resmen açıklayacağını söyledi.

ASAF KAYAOĞLU KİMDİR?

1970 yılında Kırşehir'in Mucur ilçesinde doğdu. İlköğretimi Kırşehir'de, lise eğitimini Nevşehir ve Kırşehir'de tamamladı. Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Kırşehir ve Kastamonu Belediyelerinde Fen İşleri Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, İYİ Parti Kırşehir milletvekili adayı olanAsaf Kayaoğlu, 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçiminden sonra memuriyet hayatına geri dönerek Kırşehir Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olmuştu.

Kayaoğlu, evli ve iki çocuk babası. (HABER: BEYHAN BALLI)