77 kişilik Arçelik Arama Kurtarma Ekibi afet bölgesinde 20 vatandaşın enkazdan kurtarılmasına destek oldu

 Arçelik deprem bölgesinde yaptığı çalışmalarla afetin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Arçelik, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve birçok ili etkileyen depremin yaralarını sarmak için Koç Topluluğu bünyesinde kurulmuş olan Kriz Yönetim Merkezi koordinasyonunda, bakanlıklar ve AFAD'ın yönlendirmeleriyle bayiler, yetkili servisler ve çalışanlarıyla birlikte bölgedeki afetzedelere destek olmaya devam ediyor.

Ankara’da İYİ Parti’den aday adayı olan hemşehrilerimiz temayüle katılacak Ankara’da İYİ Parti’den aday adayı olan hemşehrilerimiz temayüle katılacak

Deprem felaketinin ardından ivedilikle harekete geçen 77 kişilik Arçelik Arama Kurtarma Ekibi afet bölgesinde 20 vatandaşın enkazdan kurtarılmasına destek oldu. Şirketten diğer yardımlarla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Arçelik ailesi olarak bölgeye tüm ekosistem üzerinden toplanan ve AFAD’ın güncel ihtiyaç listesinde yer alan insani yardımlarını ulaştırmak üzere Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş olmak üzere 3 lokasyonda koordinasyon ve operasyon merkezleri oluşturduk. Çadır, gıda, battaniye, kıyafetin yanı sıra ısıtıcı, eski çamaşır makinesi tamburlarını kullanarak hazırladığımız sobalar, solar paneller ve jeneratörlerden oluşan çok sayıda yardımı bölgeye teslim ettik. Antakya'da kurulan sahra hastanesine soğuk zinciri sağlamak ve ilaçları korumak için buzdolaplarımızı teslim edip montajlarını yaptık.

Arçelik Sabit Destek Noktaları’nda sıcak yemek ve temiz kıyafet ihtiyacına destek olmaya çalışıyoruz. Kahramanmaraş Kafum Fuar Merkezinde bir yemek TIR’ı ve bir çamaşırhane TIR’ı, Kahramanmaraş şehirlerarası otobüs terminali ve Avşar Kampüsü’nde de çamaşırhane TIR’larımız hizmet veriyor. Adıyaman’da da Eğriçay Parkı’nda yemek ve çamaşırhane TIR’ı, Hatay’da ise Kırıkhan Stadyumunda çamaşırhane, Hatay Expo Fuar Alanında ise hem yemek hem çamaşırhane TIR’larımız depremzede vatandaşlarımızın hizmetindedir. 4 TIR’mız daha Gaziantep Nurdağı ve Adıyaman Gölbaşı lokasyonlarında birkaç gün içinde hizmete girecektir.' İSTANBUL (AA)