Kırşehirli Araştırmacı-Yazar Adnan Yılmaz, Cumhuriyet’in 100. Yılı nedeniyle düzenlenen “IV. Kapadokya Sanat Ve Tarih Müzesi Kültürel İmece Festivali”nde düzenlenen söyleşiye katılarak  “Bir Geleneğin Hikayesi: Abdallık"ı anlatacak. 

Türkiye’nin ilk Kitre Bebek Müzesi olan Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi’nde düzenlenecek 4. Kapadokya Kültürel İmece Festivali, 20-21 Ekim 2023 tarihleri arasında Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafa Paşa Köyü’nde gerçekleşiyor.

Anadolu’nun farklı şehirlerinden ve Kapadokya’dan 50’yi aşkın sanatçının katılımıyla düzenlenecek karma sergilerde, “Kitreden Kile Sır’lı Hikâyeler” atölye çalışmalarında, müzik dinletilerinde ve değerli araştırmacı ve yazarların katılacağı “Bilgi Kazanı Söyleşileri”nde hikâyelerini anlatan sanat ile sanatın hikâyeleri iç içe geçecek.

Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi, Festivali, Nevşehir Valiliği, Ürgüp Kaymakamlığı, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Kapadokya Üniversitesi, NEVÜ Kapadokya Araştırma ve Uygulama Merkezi, NEVÜ Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu ve Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü, Kırşehir Belediyesi, Mustafapaşa Köyü Muhtarlığı destek ve işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Kırşehirli Araştırmacı-Yazar Adnan Yılmaz 20 Ekim Cuma (bugün) Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’inde 17:00’de “Bir Geleneğin Hikâyesi: Abdallık”,  Konulu Söyleşiye katılacak.

Buket Keten vefat etti Buket Keten vefat etti

Festivalde işbirliği yapılan İmece ortakları arasında: Sanat Sevgi Platformu, Kırşehir Abdallar Topluluğu, Ürgüp Temenni Büyükakten Yeraltı Evi, Demisos Caves The Hotel, Old Greek House ve Sinasos Kitre Bebek Atölye Grubu’da bulunuyor. (HABER: AYHAN CEYLAN)