Eşiyle birlikte yakaladığı kişiyi bıçakla öldüren koca, Kırşehir'de yakalandı Eşiyle birlikte yakaladığı kişiyi bıçakla öldüren koca, Kırşehir'de yakalandı

Son 4 gün içinde Kırşehir ile birlikte 81 İlde eş zamanlı olarak  “Aranan Şahıslara” yönelik gerçekleştirilen “ÇEMBER-8 Operasyonlarında” arama kaydı bulunan 4 bin 591 firari yakalandı.
Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, şehirde gerçekleştirdikleri şafak operasyonlarıyla çeşitli suçlardan araması bulunan şahıslara nefes aldırmamaya devam ediyor.
Kırşehir ile birlikte 81 ilde gerçekleşen operasyonlarla ilgili bilgiler veren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki, Firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz" dedi.
Yakalanan şahıslarla ilgili olarak Bakan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı;
"Yakalanan şahıslardan:
0-5 yıldır aranmakta olan 4880 şahıs,
5-10 yıldır aranmakta olan 53 şahıs,
10 yıl ve üzeri aranmakta olan 18 şahıs yakalandı.
Hırsızlıktan 536 şahıs, 
Dolandırıcılıktan 257 şahıs, 
Yağmadan 101 şahıs, 
Adam Öldürmeden 55 şahıs,
Cinsel Suçlardan 55 şahıs 
başta olmak üzere diğer suçlardan yakalananlarla birlikte toplam 4.951 şahıs Çember-8 operasyonlarında yakalanmıştır.
İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Çember-8" operasyonlarında bu şahıslar, yol aramalarında, ev ve iş yerlerinde, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi.
Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası ve desteği sizinle. Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız." (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker