Kırşehir’in Eski Teakwondo Milli Takımlar Antrenörü Sinan Demir, özellikle soğuk havada fırsatı olan Kırşehir halkının sabah yürüyüşü yaparak güne zinde başlayabileceklerini söyledi.

Antrenör Demir, “Kış aylarının gelmesi ile spor faaliyetlerimizi daha çok kapalı alanlarda yapmaya çalışıyoruz. Ancak Covid-19 tehlikesinin halen devam etmesi ile spor salonlarından ziyade sporu açık alanda yapma eğilimini de sürdürmek istiyoruz. Bahar aylarında spor yapmak açık havada kolayken kış ayında birtakım zorluklar ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu sebepten kış aylarında spor yapan kişilerin sayısında düşüş gözlenmekle birlikte insanlar hastalanma veya üşütme korkusu ile evlerinde spor yapmaya çalışmaktadır. Ancak soğuk havada spor yapmanın gerekli tedbirler alındığı sürede kişiye çok faydalı” ifadelerini kullandı.

Antrenör Sinan Demir, sporun gençlere ve gelişim çağındaki çocuklarda ne kadar etkili olduğunu vurguladı. Demir, "Spor yapmanın fiziksel ve mental sağlığımıza olan etkisini gösteren yüzlerce akademik çalışma var. Spor yapanlar, birçok hastalığın gelişme riskini azaltırken, kendilerini daha mutlu ve zinde hissediyorlar. Spor yapmak mental sağlığımızı kuvvetlendirdiği gibi, sorunlarla başa çıkma yetimizi de güçlendiriyor. Spor yapmayı alışkanlık haline getirenlerimiz olduğu kadar günlük hayatın koşturmacası içinde buna yeterince vakit ayıramayanlarımız da oluyor. Kendimize yeterince özen göstermesek de söz konusu çocuğumuz olduğunda işler değişiyor” dedi.

Yabanlıspor hata yapmadı: 5-0 Yabanlıspor hata yapmadı: 5-0

 (Haber: Salih HANÇER)