Antrenör Eğitimcileri Hizmet İçi Güncelleme Programı, İstanbul'da yapıldı. Programı bizzat yöneten TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in açılış konuşmasını yaptığı eğitime TFF'nin antrenör eğitimcileri, kadın milli takım antrenörleri ve bölge antrenörleri katıldı.

Hem teorik hem de uygulamalı derslerin yer aldığı programın saha çalışmaları Kavacık Spor Tesisleri'nde yapıldı. 2024 Ocak ayında UEFA'dan yetkililerin katılımıyla gerçekleştirecek UEFA C antrenör eğitimcilerinin eğitimine hazırlık niteliği taşıyan organizasyonda TFF'nin yeni antrenör eğitimcilerine eğitim felsefesi ve metodolojisi hakkında bilgiler aktarılırken, mevcut antrenör eğitimcileri de bilgilerini güncelledi. Teorik derslerin konu başlıkları arasında "Grassroots Felsefesi'', "Oyun Tasarımı'' ve "Öğrenme ve Öğretim Yöntemleri'' yer aldı. 3. etabı düzenlenen Antrenör Eğitimcileri Hizmet İçi Güncelleme Programı'nın önceki aşamaları Antalya'da yapılmıştı.

Kırşehirspor’un Futbol Akademisine yoğun ilgi Kırşehirspor’un Futbol Akademisine yoğun ilgi

Eğitimin ardından değerlendirmelerde bulunan TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, başarılı bir programı daha geride bıraktıklarını söyledi. Ocak ayında UEFA yetkililerinin yer alacağı antrenör eğitimcilerinin eğitimine çok iyi bir şekilde hazırlandıklarını belirten Çetin, "Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız çok hızlı bir şekilde adapte oldu. Onlara felsefemizi, hedeflerimizi aktardık. Mevcut antrenör eğitimcilerimiz de bu programla kendilerini yenileme imkanı buldu." dedi. 2024 yılında UEFA'dan onay bekledikleri yeni antrenör programlarıyla ilgili güzel haberler geleceğini söyleyen Oğuz Çetin, bunların yanında antrenör eğitiminde yeni projeleri de hayata geçireceklerini ifade etti.

(HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü