Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen antrenör eğitim programlarında, UEFA A 27, UEFA B 47-48-49-50 gruplarının ilk aşama eğitimleri tamamlandı. Bu programlara katılan aday antrenörler, ikinci etaplar başlayıncaya dek geçecek süreçte kulüplerde program konularıyla ilgili pratik yaparak staj dönemlerini tamamlayacak. Ayrıca online eğitimler ile aday antrenörlerin gelişim süreçleri de yakından takip edilecek.

Antrenör eğitim programları, "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" olarak oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenleniyor. Saha çalışmalarında yaş gruplarına göre piyon oyuncu grupları eğitimlere destek veriyor.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, eğitimlerin tamamlanmasının ardından yaptığı değerlendirmede, "Aday antrenörlerimizin adanmış olarak antrenör eğitim programlarına katılmaları, metodolojiye kısa sürede adapte olmalarını sağlıyor. Bu sayede kendi felsefelerini ve oyun stillerini ortaya koyabilecekleri ortamı yaratarak, oyunu ve oyuncuyu geliştirmeye odaklanıyorlar." ifadelerini kullandı.

Eğitimlerde Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt ile antrenör eğitimcileri Fatih Serkan Albayrak, Furkan Köseoğlu, Altan Aksoy, Serhat Sütlü, Erkan Ferin, Osman Üstünel, Aydın Yılmaz, Kemal Coşkun, Nur Mustafa Gülen, Ömer Aysan Barış, Sercan Görgülü, Aşkın Çift ve Benjamin Fuchs görev aldılar.

Tarihte ilk defa gruplara galibiyetle başladık… Tarihte ilk defa gruplara galibiyetle başladık…

Antrenör eğitim programları 26-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek atletik performans antrenörlüğü 4. modül eğitimi ile devam edecek.

(TFF BÜLTEN)

Editör: İlknur öncü