Zonguldak Kömürspor, CİMER ve TFF Başkanı Büyükekşi’ye gidiyor. Top orta yuvarlakta döndü durdu! Al gülüm, ver gülüm bir maç oynandı…

“Ankaraspor-Nazilli maçı incelenmeli!”

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un 3-2 mağlup olduğu Zonguldak Kömürspor Kulübü, 2. Lig Beyaz grupta Pazar günü Etimesgut Atatürk Stadı’nda oynanan ve 90 dakika boyunca bir şut çekilmeyip doğru dürüst atak dahi yapılmayan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçının incelenmesi talebinde bulunacak.

Kulüp yönetimi, TFF YouTube kanalından canlı yayınlanan maçın görüntüleri ve fotoğraflarını dosya haline getirip Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) başta olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve TFF Etik Kurulu’na sunacak.

Kırmızı-Lacivertli kulüp yönetimi geniş çaplı hazırlayacağı dosyada, oyuna sonradan giren ve 90’ıncı dakikada gelişen atakta Ankaraspor ceza sahasına topla birlikte girerek gol tehlikesi oluşturan Nazilli Belediyesporlu Tibet Öniz’e, Ankarasporlu futbolcuların “Ne yapıyorsun sen?” der gibi tavırlar sergilediği anların görüntüsü ile fotoğraflar ispat niteliği taşıyacak.

Zonguldak Kömürspor Kulübü, normal şartlarda Nazilli Belediyespor’u yenecek güce sahip Ankaraspor’un, sahasında oynadığı maçta futbolun etiğine ters bir davranış ve tutum sergilediğini düşünüyor.

U12 Ligi’nde 10.hafta maçları oynanacak! U12 Ligi’nde 10.hafta maçları oynanacak!

Ankaraspor’un, futbol kulüplerinin uyması gereken etik davranış ilkelerini çiğnediğini öne süren Zonguldak Kömürspor Kulübü, konuyu CİMER, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve TFF Etik Kurulu’na kadar taşıyıp hakkını arayacak.

Kulüp yönetimi tarafından bugün hazırlanacak şikayet ve inceleme dosyası, sıcağı sıcağına ilgili kurum ve kişilere biran önce sunulup gereğinin yapılması arz edilecek.

(HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü