Ankara’daki Kırşehirli sanayici ve işadamlarımızdan Mehmet Akyürek ile Kırşehirliler Vakfı eski başkanlarından Erol Tosun CHP’den Ankara Milletvekili adayı gösterildiler.      

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de yemin etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de yemin etti

1954 yılında Kırşehir’de doğumlu olan Mehmet Akyürek, Ankara Sanayi Odası (ASO) Meclis üyeliği, Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği 1989 (ASİAD) kurucu üyeliği ve Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği 1991 (OSİAD) kurucusu, Yönetim Kurulu üyeliği ve 1997–2005 yılları arası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Ankara’daki pek çok sivil toplum kuruluşunda üye ve aktif yönetim kurulu üyeliğinde bulunan Akyürek, 2007 yılında Kırşehir’de CHP Milletvekili adayı oldu.  

2011’de Ankara 2. Bölge Milletvekili aday adayı olan Akyürek, Cumhuriyet Halk Partisi “Sanayi Komisyonu”nda çalışmalarına devam ederken, 14 Mayıs seçimlerinde CHP Ankara 3. Bölge’den 6. Sıra adayı oldu.

          Kırşehirli bir diğer hemşehirimiz Erol Tosun da CHP Ankara 2. Bölgeden 10. Sıra Milletvekili Adayı gösterildi. Ankara’da üç dönem Kırşehirliler Vakfı’nın başkanlığını yürüten Erol Tosun, 1990’lı yıllarda Kırşehir Belediyesi’nde Zabıta Müdürlüğü görevinde de bulundu.(HABER: CEMRE BAYRAM)