İşte Bağbaşı Mahallesi’nin bir zamanların efsane muhtarı: KEMAL MUTLU

İşte Bağbaşı Mahallesi’nin  bir zamanların efsane  muhtarı: KEMAL MUTLU

Anılarda kalan eski fotoğrafları karıştırırken, nelerle karşılaşıyorum.

İşte bugün size Kırşehir’in Bağbaşı Mahallesi’nde 30 yıla yakın muhtarlık görevinde bulunmuş, Kırşehirspor’un kurucularından, Karıncalıspor, Yıldızspor ve Bağbaşıspor’un uzun yıllar başkanlığını yapmış efsane bir isim olan Kemal Mutlu’yu sizlere kısaca tanıtmak istiyorum.

Bağbaşı Mahallesi’nin muhtarlığına aday olduğu zaman oy için kimsenin ayağına gitmez, zaten onun da karşısına da aday olarak kimse çıkmazdı. Bağbaşı Mahallesi’nde kimin bir sorunu olsa o anında çözümlerdi.

Mahallesi’ndeki gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için onları kurduğu amatör takımlara alır, onlarla birlikte Kırşehir sporuna hizmet ederdi.

Bugün aramızda olmayan Bağbaşı Mahallesi’nin eski efsane Muhtarı Kemal Mutlu’yu rahmetle anıyoruz.

*ŞEVKET GÜNER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mithat Mutlu
Mithat Mutlu - 5 ay Önce

Ciğdem Gazetesi Sahibi Şevket ve Salih
Günere Teşekür Ediyorum.50 Yıldır KIRŞEHİR,e Büyük Hizmetleri Oldu Okuyucularına Güzel Gazeteler Çıkardı
Kırşehirle İlgili Güzel Yazılar Yazdılar O Yüzden Kutluyorum.Babam Kemal Mutluya Rahmetler Diliyorum Mekanı Cennet Olsun.Sizlerede Teşekür Ediyorum.

Sinan Arslan
Sinan Arslan - 5 ay Önce

Evet mahallemizin muhtarıydı , Tanrı rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Mithat Mutlu
Mithat Mutlu - 5 ay Önce

Ciğdem Gazetesine Yürekten Teşekürler.

Mehmet Erdem mutlu
Mehmet Erdem mutlu - 5 ay Önce

Amcam mekânın cennet olsun nurlar içinde uyusun Allah cennete kavuşmayı nasip etsin.çigdem gazetesinde bu onur verici haberlerinden dolayı teşekkür ederim.

EKREM. COBAN
EKREM. COBAN - 5 ay Önce

BEN. BİR. KARİNCALİ. KOYUNDEN. DOGUP. BAGBASİNDA. BUYUYEN. KARİNCALİ. SPOR. KAPTANLİGİNİ. YAPMİS. BİRİ. OLARAK. O. YİLLARDA. BASKANLİGİMİZİ. YAPAN. KOYUMUN. MUHTARİ. REFİK. AGBEYİMDİ. AMA. YULDİZ. SPORUNDA. BASKANİ. RAHMETLİ. BAGBASİNİN. EFSANE. MUHTARİ. RAHMETLİ. KEMAL. DAYİMİZDİ. COK. COK. DEGERLİ. BUYUGUMUZ. KOYLUMUZ. AKRABAMİZDİ. SAYGİ. VE. RAHMETLE. ANİYORUM

SIRADAKİ HABER