Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin de üyesi olduğu Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından düzenlenen "Üniversite 2024 Tanıtım Fuarı" Kayseri'de başladı. Dönem başkanlığını Erciyes Üniversitesinin yaptığı ve 11 ilde gerçekleşecek olan fuarın startı Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi'nde verildi.

Öğrencilere israf ve tüketim çılgınlığı anlatıldı Öğrencilere israf ve tüketim çılgınlığı anlatıldı

6 Mayıs 2024 tarihinde açılışı gerçekleşen fuara, üye üniversite rektörlerin yanı sıra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil de katıldı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi standı fuardaki yerini alarak Kayserili öğrencilerle buluştu.

Açılış programının ardından standımızı ziyaret eden Rektör Karahocagil, üniversite adaylarıyla sohbet etti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği koordinesinde açılan standımızı ziyaret eden öğrencilere; üniversitemiz tanıtılarak çeşitli hediyeler verildi.

Anadolu Üniversiteler Birliğine üye üniversitelerin sırasıyla ev sahipliği yapacağı ve 23 Mayıs tarihine kadar sürecek olan fuarın Kırşehir ayağı, 9 Mayıs Perşembe günü Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde bulunan Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezinde 10.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Anadolu Üniversiteler Birliğine bağlı 11 üniversitenin standının yer alacağı fuara, Kırşehir'deki tüm üniversite adayları davetli. (HABER MERKEZİ)