Vali H. Mete Buhara, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları çerçevesinde düzenlenen ve 2023 Yılı UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsilî Listesi’ne kaydedilen "Aşık Veysel” konulu Panele katıldı.

Panelde bir konuşma yapan Vali H. Mete Buhara, “Eski Bakanımız Sayın Sami Güçlü’ye toplumumuzun kanaat önderleri olacağına, geleceğimiz için nice değerler yetiştireceğine inandığımız Anadolu Mektebi faaliyetleri için teşekkür ediyoruz. Anadolu Mektebinde mezun olmak yoktur, eğitim hayat boyu devam eder. Anadolu, büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış büyük bir coğrafyadır. Kırşehir ilimiz de Anadolu’da bambaşka bir yeri olan, önemli değerlere sahip bir ilimizdir. Çeşitli illerden şehrimize gelen öğrencilerimizi tebrik ediyor, mektep vasıtasıyla güzel ve anlamlı çalışmalar ortaya çıkacağına inanıyorum.” dedi.

Panele uzaktan bağlanan Prof. Dr. Sami Güçlü de konuşmasında, “Anadolu Mektebi’mizin faaliyetlerini önemsiyoruz. Bu faaliyetlerden özellikle okuma etkinliği öğrencilerimizi ve velilerimizi mutlu etmektedir. Bununla ilgili olumlu dönüşler aldık. Bir tarih ve kültür şehri olan Kırşehir’de bugünkü Aşık Veysel Panelinin düzenleniyor olmasından da ayrıca mutluyum. Anadolu’nun en önemli şehirlerinden birisi olan, Ahiler diyarı Kırşehir barındırdığı değerleriyle, yetiştirdiği insanlarla geleceğe ışık tutan bir ildir. Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

"Üreticiden Sofraya" projesi büyük beğeni topladı "Üreticiden Sofraya" projesi büyük beğeni topladı

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen panelde ülkemizin farklı şehirlerinden Ahi kenti Kırşehir'e gelen Anadolu Mektebi öğrencileri, okudukları kitaplardan yola çıkarak Aşık Veysel'in hayatına dair sunumlar gerçekleştirdiler. (HABER MERKEZİ)

Editör: Fahrettin Toker