Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri belli oldu

 

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’nda Anadolu gazetelerini Mehmet Ali Dim, Tahir Gülebak ve Mehmet Ergün temsil edecek…

 

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu 32. Dönem Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Seçimi 25-26 Ocak 2023 tarihlerinde Ankara Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

İlk gününde yeterli çoğunluk sağlanamaması nedeniyle ikinci güne ertelenen seçimin açılışında konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, adaylık sürecinin Türk basınına yakışır bir duyarlılık ve nezaketle geçtiğini belirterek, “Genel Kurulumuza hangi adayımız gelecek olursa olsun kazanan basınımız ve Kurumumuz olacaktır. Dolayısıyla bu çok sesli demokrasi ortamına en çok hoşgörü ve sağduyu yakışacaktır. Tüm adaylarımıza başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

Genel Müdür Erkılınç’ın konuşmasının ardından, divan heyeti oluşturularak seçimlere geçildi. Mehmet Ali Dim 355, Tahir Gülebak 346, Mehmet Ergün 321, Ümit Babacan 320, Yusuf Ziya Çakır 307, Erdoğan Erişen 303, oy aldı.

Böylece seçimde en yüksek oyu alan Mehmet Ali Dim, Tahir Gülebak ve Mehmet Ergün, BİK Genel Kurulu’nda 2023-2025 yılları arasında Anadolu gazetelerini temsilen görev yapacak isimler oldu.

Ankara’da gerçekleştirilen seçimlere Kırşehir’de yayınlanan gazetelerin sahipleri ile temsilcileri de katıldı.

Kırşehir Çiğdem Gazetesi adına Sait Yanık, Kaman Ak Haber Gazetesi adına Muzaffer Aktürk, Yeşil Kaman adına Murat Seyitgazioğlu, Mucur Gazetesi adına Sait Uyar, Yeni Yeşil Mucur Gazetesi adına Mehmet Burak Dağlı ve Dağdelen Gazetesi  adına Halil Dağlı oy kullandı.

Kırşehir’deki gazetelerin seçimlerde en yüksek oyla Anadolu gazetelerini temsile hak kazanan Mehmet Ali Dim’e oy verdikleri öğrenildi. (KAYNAK BİK) (HABER MERKEZİ)

Kırşehir Hükümet Konağı inşaatına başlanıyor Kırşehir Hükümet Konağı inşaatına başlanıyor