“Hakkımızı helal etmiyoruz” “Hakkımızı helal etmiyoruz”

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde 5’inci hafta maçları Cumartesi ve Pazar günü oynanan 4 karşılaşmanın ardından sona erdi. Ligde Yabanlıspor, Cevizspor, Gençlikspor ve Kamanspor haftayı 3’er puanla kayıpsız geçti.

Ligin 5’inci hafta maçları tamamlandı. Oynanan 4 karşılaşmada toplam 17 gol filelerle buluştu.

Amatör Küme Futbol Ligi’nin 5’inci haftasının açılış maçında Ligde yoluna emin adımlarla devam eden Yabanlıspor sahasında iddiası kalmayan Yedigülspor ile karşı karşıya geldi. Mucur ekibi maçın başından sonuna kadar üstün futbolunu 4-0’lık skorla taçlandırarak ligdeki 4’üncü galibiyetini alarak puanını 13 yapıp liderliğini sürdürdü. Yedigülspor ise bu sonucun ardından 3 puanda kalarak 5’inci haftayı7’nci sırada tamamladı.

Ligin 5’inci haftasının 2’nci maçında ise ligin bir diğer güçlü ekip Gençlikspor, ilk 4 maçta süre az alan takımla çıktığı maçta Atakspor’u 4-0’lık skorla mağlup edip puanını 11 yapıp haftayı 3’üncü sırada tamamladı.

Ligde 5’inci haftanın Pazar günü maçlarında ise geçtiğimiz hafta Cevizspor’a yenilerek zirve yarışında ağır bir yara alan Yeşil Kamanspordeplasmanda Çiçekdağı Belediyespor engelini 5-0’lık skorla aşıp puanını 10 yaparak 5’inci haftayı 4’üncü sırada tamamladı.

Haftanın en önemli ve sonucun merakla beklenen maçında son 3 karşılaşmasını kazanarak bütün dikkatleri üzerine çeken Kaman temsilcisi Cevizspor sahasında 40 Şehirgücüspor’u konuk etti. Mücadeleyi 3-1’lik skorla kazanan Cevizspor üst üste 4’üncü galibiyetini alarak puanını 12 yapıp 5’inci haftayı 2’nci sırada tamamladı. Ligdeki 3’üncü yenilgisini alan 40 Şehirgücüspor ise 6 puanda kaldı ve haftayı 5’inci sırada tamamladı.

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde 6’ncı hafta Cumartesi ve Pazar günü oynanacak olan 4 karşılaşmayla devam edilecek.

Cumartesi günü Yeşil Kamanspor-Yabanlıspor, Gençlikspor-40 Şehirgücüspor, Pazar günü ise Yedigülspor-Atakspor, Çiçekdağı Belediyespor-Cevizspor maçları oynanacak.

(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)