1461 Trabzon, lider Kocaeli’nden puan kaptı 1461 Trabzon, lider Kocaeli’nden puan kaptı

Deprem nedeniyle tüm spor organizasyonlarının ertelenmesinden sonra, profesyonel futbol liglerinin yeni fıkstürleri belli olurken, Bölgesel Amatör Lig (BAL) ve yerel amatör liglerin ne zaman başlayacağı henüz netlik kazanmadı.

Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak’ın yaptığı açıklamaya göre, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu, yurt genelindeki tüm il temsilciliklerine gönderdiği yazıda, 7-12 Şubat tarihlerinde oynanması gereken tüm maçların ertelendiğini bildirirken, liglerin ne zaman başlayacağının henüz belli olmadığı belirtildi.

İl temsilciliklerine gönderilen açıklama şöyle:

“Başta Kahramanmaraş, Kılis, Diyarbakır Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Hatay olmak üzere birçok ilimizde hissedilen deprem sonucu can kayıplarımızın ve yaralıların olması, devam eden arama kurtarma çalışmaları ile birlikte ülke genelinde 7 günlük Milli Yas ilan edilmesi nedeniyle 07.02.2023 12.02.2023 tarihleri arasında oynanması gereken tüm Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Amatör Lig Müsabakaları ötelenmiştir. Amatör liglerin akıbeti daha sonra TFF tarafından kamuoyuyla paylaşılacaktır ”(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)