8 TAKIMIN çift devreli lig usulüne göre mücadele edildiği Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde 11.hafta maçları oynandı. Cumartesi ve Pazar günü oynanan 4 karşılaşmada fileler 21 kez ağlarla buluştu.

Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nin 11.haftasının açılış maçında ligde zirve hattının uzağında kalan Kırkent FK, Bağbaşı tesislerinde Mucurgücüspor ile karşılaştı. Maçı ilk yarıda bulduğu gollerle 2-1 kazanan Kırkent FK, ligdeki galibiyet sayısını 3’e çıkararak puanını 12 yapıp 6.sıradaki yerini korudu. Mucurgücüspor ise 8.yenilgisini alıp 5 puanla haftayı son sırada tamamladı.

U12 Futbol Ligi başlıyor U12 Futbol Ligi başlıyor

Şampiyonluk mücadelesi veren Yeşil Kamanspor, sahasında Kaman Cevizspor’u 4-1’le geçerek puanını 28 yapıp haftayı 2.basamakta tamamlarken, 6 puanda kalan Kaman Cevizspor ise 11.haftayı 7.sırada bitirdi.

Ligde lider durumda bulunan Yabanlıspor, 11.haftanın en önemli ve sonucu merakla beklenen maçında güçlü Çiçekdağı Belediyespor engelini 3-2’lik skorla geçerek galibiyet sayısını 9 yaparken, puanını da 29’a çıkarıp liderliğini sürdürdü. Çiçekdağı Belediyespor ise 6.yenilgisini alarak 13 puanda kalıp haftayı 5.sırada tamamladı.

11.Haftanın kapanış maçında ligin iki güçlü ekibi 40 Şehirgücüspor ile Minik Kramponlar karşı karşıya geldi. Maçta 8 gol olurken, karşılaşma 4-4’lük eşitlikle sona erdi ve her iki ekip haftayı 1’er puanla kapattı.

Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadeleye Cumartesi ve Pazar günü oynanacak olan 4 karşılaşmayla devam edilecek. Ligin 11. Haftasının en önemli ve sonucu merakla beklenen maçında lider Yabanlıspor ile takipçisi Yeşil Kamanspor karşı karşıya gelecek.

Haftanın diğer maçlarında ise 40 Şehirgücüspor-Çiçekdağı Belediyespor, Kaman Cevizspor-Kırkent FK, Mucurgücüspor ile Minik Kramponlar karşı karşıya gelecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)