GOL YOK, PUAN VAR: 0-0 GOL YOK, PUAN VAR: 0-0

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi‘nde 2022-2023 Futbol sezonu bugün ve yarın oynanacak 4 maçla başlayacak.

Geçtiğimiz hafta ASKF Binasında gerçekleştirilen fikstür çekimine Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Aslan Uçar, Kırşehir İl Hakem Kurulu Başkanı Turgut Akbaş ve 8 takımın idarecileri katıldı.

Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak, 8 takımın mücadele edeceği Amatör Küme maçlarının centilmenlik içinde geçmesi dileğinde bulundu. 

Koçak, “Kırşehir Amatör Kümede 2022-2023 futbol sezonu tüm takımlara hayırlı olsun sakatlığın olmadığı bir yıl diliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda takım sayılarımız az olmasından dolayı 4-5 takımla oynamıştık. Bu sezon 40 Şehirgücüspor, Atakspor, Gençlikspor, Yabanlıspor, Çiçekdağı Belediyespor, Yeşil Kamanspor, Kaman Cevizspor ve Yedigülspor’un katılımıyla oynanacak. 8 takımın çift devreli lig usulüne göre mücadele edileceği Amatör Küme Cumartesi günü start alacak. Bu sene ise takımların alt yapıya vermiş olduğu önemden dolayı 8 takımla ligde mücadele edeceğiz. Gerçekten bizleri oldukça zevkli ve çekişmeli bir sezon beklediğini şimdiden söyleyebilirim. Tüm katılan takımlara yürekten başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Sezonun açılış karşılaşması yarın saat 12.00’de Bağbaşı Çim Sahasında Gençlikspor ile Yedigülspor takımları arasında oynanacak.  Bu maçtan sonra saat 14.00’da Mucur İlçe Stadyumunda Yabanlıspor kendi sahasında Kaman Cevizspor’u konuk edecek.

Ligde heyecan Pazar günü maçlarıyla devam edilecek. Yeşil Kamanspor, Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde 40 Şehirgücüspor’u konuk edecek. Bu karşılaşma ise saat 12.00’de başlayacak.

İlk haftanın son karşılaşmasında ise Pazar günü saat 14.00’da Çiçekdağı İlçe Stadyumunda Çiçekdağı Belediyespor ile Atakspor karşılaşacak. (Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)