KIRŞEHİR 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde 2023-2024 sezonu fikstür çekimi yapıldı.

Kırşehir Gençlik Merkezi’nin Lokalinde gerçekleştirilen fikstür çekimine Kırşehir ASKF Başkanı Kazım Kaya, Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak, Kırşehir İl Hakem Başkanı Turgut Akbaş ve kulüp idarecileri katıldı.

Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da Kırşehir Birinci Amatör Küme 8 takımın katılımı ile oynanacak. Çekilen fikstürün ardından maçlar 28-29 Ekim’de başlayacak.

1.HAFTANIN MAÇLARI:

28 EKİM CUMARTESİ: Mucurgücüspor-40 Şehirgücüspor, Kaman Cevizspor-Yabanlıspor

29 EKİM PAZAR: Atakspor-Çiçekdağı Bld.Spor, Minik Kramponlar-Yeşil Kamanspor

Gençlikspor, galibiyeti unuttu Gençlikspor, galibiyeti unuttu

Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak, Fikstür çekiminin ardından Gazetemizin Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

Koçak yaptığı açıklamada, “Öncelikle 2023-2024 futbol sezonu tüm takımlara hayırlı olsun. Sakatlığın, kavganın, gürültünün ve hakem hatalarının olmadığı zevkli ve heyecanlı bir sezon geçiririz. Amatör Küme Futbol Ligi’nde Fikstür çekimini gerçekleştirdik. 5 ilçe, 3 merkez takımı olmak üzere ligde toplam 8 takımın mücadele edecek. Maçlarımızın 28-29 Ekim tarihleri arasında başlayacak. Bu hafta içinde de alt yaş kategorilerinin fikstür çekimini gerçekleştireceğiz. Alt yapılarda da 4 takım liglerimiz oynanmaya devam edecek. Tabii ki sıkıntılarımızı denmeden geçemeyeceğim. Şu an takımlara baktığımızda Çiçekdağı Belediyespor dışında geriye kalan 7 takımımız kendi çabalarıyla liglerde mücadele ediyor.Ben öncelikle bu yöneticilerime teşekkür ediyorum. Bu şartlarda bu takımları çıkardıkları için. Amatörümüz gerçekten içler acısı durumda. Sahalarımız bakımsız, amatör küme takımlarına deste gelmiyor. Bir çok sorunla karşı karşıya kalmamıza rağmen 8 takımla bu sezon da liglerde mücadele edeceğiz. Hafta sonları Cumartesi günü Pazar günü üç müsabaka olacak. Önümüzdeki süreçte müsabakaları başlattığımız zaman maç sayılarımız artacak bir tesis konusunda sıkıntılar yaşayacağız. Bunu da çözmeye çalışıyoruz. İnşallah ilerleyen süreçte ilimizde güzel tesisler yaparsak yapılırsa biz de daha fazla takımla daha iyi futbolcular çıkarız diye düşünüyorum. Tekrar 2023-2024 sezonu hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)