8 TAKIMIN çift devreli lig usulüne göre mücadele edildiği Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadeleye 13.haftada oynanacak olan birbirinden zorlu 3 karşılaşmayla devam edilecek. Mucurgücüspor’un, Çiçekdağı Belediyespor karşısına çıkmaması üzerine geçtiğimiz hafta olduğu gibi yine bizleri 3 maç bekliyor olacak.

Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadeleye Cumartesi ve Pazar günü oynanacak olan 3 karşılaşmayla devam edilecek.

Sezonun sona ermesine 2 hafta kala Yabanlıspor ile Yeşil Kamanspor arasında şampiyonluk yarışı nefesleri keserken, Cumartesi ve Pazar günü 13.haftasında oynanacak olan karşılaşmaların ardından gelecek hafta amatör küme futbol ligi sona erecek.

Amatör Küme Futbol Ligi’nin 13.haftasının açılış maçında geçtiğimiz hafta Mucurgücü karşısına çıkmayarak 3-0 hükmen kaybederek 3 puanı silinen Minik Kramponlar ile zirve yarışının uzağında kalan Kaman Cevizspor karşı karşıya gelecek. Cumartesi günü saat 12.00’da başlayacak olan karşılaşma Bağbaşı Sentetik sahasında oynanacak.

Cumartesi günü oynanacak olan günün 2. Ve son maçında ise geçtiğimiz hafta Ahi Stadyumu’nda şampiyonluk yarışı içinde yer alan rakibi Yabanlıspor ile golüz berabere kalarak rakibinin 1 puan gerisinde 2.sırada yer alan Yeşil Kamanspor kendi sahasında Kırkent FK ile karşılaşacak. Kaman İlçe Stadyumu’ndaki maç saat 14.00’da başlayacak.

Amatör Küme Futbol Ligi’nin 13.haftasının kapanış maçında Lider Yabanlıspor ile son haftaların formda takımı 40 Şehirgücüspor karşı karşıya gelecek. Haftanın en önemli ve sonucu merakla beklenen maçı Pazar günü saat 12.00’da Bağbaşı Sentetik sahasında oynanacak.

Öte yandan Mucurgücüspor, deplasmanda oynayacağı Çiçekdağı Belediyespor maçına çıkamayacağını Futbol İl Temsilciliğine yazılı dilekçe vererek duyurdu.

Futbol İl Temsilciliği’ne verdikleri dilekçede, “17.03.2024 Pazar günü saat 14.00’da Boztepe İlçe Stadyumu’nda oynanacak olan Çiçekdağı Belediyespor,Mucurgücüspor müsabakasına sporcularımızın çoğu çalışmakta olup, iş yerlerinden izin alamamışlardır. Genç oyuncularımızın bazılarının da şehir dışında olmalarından dolayı tam kadro çıkamadığımız için Çiçekdağı Belediyespor karşısında sahada yer alamayacağız. Gereğinin yapılmasını arz ederiz” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Mucurgücüspor’un sahaya çıkamama üzerine Çiçekdağı Belediyespor haftayı maç yapmadan 3-0 hükmen galibiyetle kapatıp puanını 15 yaparken, 3 puanı silinecek olan Mucur ekibi ise 5 puanda kalacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Kırklarelispor maçı Sarı’nın Kırklarelispor maçı Sarı’nın