Kırşehir'de altın haftaya nasıl başladı? Altın fiyatları ne durumda? Altın fiyatları artmaya devam edecek mi? gibi sorular sıkça sorgulanmaya devam ediyor.

Son günlerde sürekli çıkışlı bir durum seyreden altın fiyatları hakkında Kırşehir'de sarraflık yapan İsmail Doğan, "Kırşehir Çiğdem"e bilgilendirmelerde bulundu.

İsrail-Hamas savaşı altın fiyatlarını nasıl etkiledi? Altın haftaya nasıl başladı? Altın fiyatları ne durumda? Altın yatırımcısına kazandırmaya devam edecek mi? sorularını yanıtlandıran Sarraf İsmail Doğan, altının yeni haftaya yükselişle başladığını söyledi. Sarraf Doğan, "Altın fiyatları geçen haftayı kapattığı fiyatların üzerinden bu haftayı aynı fiyatlar üzerinden açmış oldu. Bu fiyatları İsrail-Hamas gerginliği tetiklemekte. Doğal olarak yaşanan bu gerginlik altın fiyatlarını doğrudan etkilemekte. Altın haftaya yine yükseliş bir seyirle başladı. Tabi önümüzdeki günlerde FED'in politika faizi var. Buradan gelen verilerde altının ons bazındaki yönünü belirlemiş olacak" dedi.

Peki altın haftaya nasıl başladı?

Çiftçilerin gözü kulağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’da Çiftçilerin gözü kulağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’da

Çeyrek Altın: 3.080 TL yenisi 3.085 TL
Yarımın yarısı: 6.160 TL yenisi 6.170 TL
Tam altın: 12.320 TL yenisi 12.340 TL
Gremsiye: 30.800 TL yenisi 30.850 TL
Ata Lira: 12.760 TL 
Reşat: 12.790 TL fiyatlarıyla altın yeni haftaya başlangıç yaptı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)