Tekin Sarraf sahibi Şefik Tekin, Kırşehir halkının tercihini doğruladı…

 

ALTIN EN İYİ YATIRIM ARACI

 

                En iyi yatırım aracı olarak gösterilen altın Kırşehirli vatandaşlar tarafından da bir hayli tercih ediliyor. Ancak fiyatlarındaki inişler çıkışlar ve her gün fiyatların değişmesi vatandaşların kafasını karıştırıyor.

                Kırşehir Sarraflar Yeraltı Çarşısı’nda kuyumculuk yapan Tekin Sarraf sahibi Şefik Tekin, son haftalarda düşüşe geçen fiyatına rağmen, altının hala uzun vadeli bir yatırım aracı olduğunu açıkladı.

Şefik Tekin, gazetemiz "Kırşehir Çiğdem" aracılığı ile Kırşehirli vatandaşlara "altına yatırım yapın" çağrısında bulunarak şunları aktardı:

"Kırşehir’de yaklaşık 20 yıla yakın bir süredir kuyumculuk mesleğini icra ediyorum. Daha öncelerinde devlet memurluğum vardı, emekli olduktan sonra geldim ticarete atıldım. Altın işini de çok seviyorum. Tabi altını herkes sever, çünkü halkımız en iyi yatırım aracı olarak değerlendiriyor. Bu nedenle bu işin içindeyim. Şu an altın fiyatları bir hayli yüksek. O nedenle altın alacak olan vatandaşlarımızın alım gücü her geçen gün azalıyor. Dolayısıyla altın yüksek olunca alım gücü düşüyor. Bu günlerde altın fiyatları bir hafta on gün öncesine göre birazcık düşük, geriye çekilmiş durumda. Sürekli yükselecek diye bir şey yok, zaman zaman çıkıyor, zaman zaman düşüyor. Altın uzun vadede güzel bir yatırım aracı. Altın birden 500-600 lira düşer mi sorularıyla karşılaşıyoruz. Bu mümkün değil, 10-20 lira düşer. Bu da gelecekte altın daha fazla yükselecek demektir. Vatandaşlarımızın varsa kıyıda köşede paraları altına yatırım yapmalarını tavsiye ediyoruz." (HABER: CEMRE BAYRAM)