‘Kırşehir Çiğdem’e konuşan 40 Şehirgücüspor Futbol Okulu Genel Koordinatörü Hakan Koçak:

“Alt yapıya büyük önem veriyoruz”

Cevizspor çok rahat: 7-0 Cevizspor çok rahat: 7-0

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele eden 40 Şehirgücüspor Futbol Okulu Genel Koordinatörü Hakan Koçak Junior Cup’ın sona ermesinin ardından gazetemizin Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

Antalya Kemer’de 22-24 Ocak tarihlerinde yapılan 8. Junior Cup turnuvasına ilimizi temsilen 40 Şehirgücüspor 2011, 2013 ve 2014 yaş aralığında sporcular ile katılım sağlayıp turnuvada 15 takım arasında 3’üncü sırada bitirerek başarıyla ilimize dönüş yaptı.

40 Şehirgücüspor Futbol Okulu’nun Genel Koordinatörü Hakan Koçak, alt yapıya büyük önem verdiklerini belirterek, Kırşehirli gençlerimizin futbol dünyasında yer almalarını için ellerinden gelen mücadeleleri vereceklerini söyledi.

Başarılı teknik adam alt yapının Türk Futbolu için olmazsa olmaz olduğunu ifade ederek şunları söyledi, “40 Şehirgücüspor olarak çocuklarımızın her yönden gelişimi için çalışıyoruz. Amacımız sadece futbolcu olması ya da iyi futbolcu olması değil önce iyi bir insan, topluma yararlı sağlıklı bireyler olsunlar, kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar ondan sonrası kolay. Yetenekleri varsa gitsin futbol oynasınlar, Türk Futboluna katkı sağlasınlar. Biz bundan ancak gurur duyarız. Mutlu oluruz. Ancak futbol yeteneği yoksa gelsin spor yapsın, fiziken güçlü öz güveni yüksek bir insan olarak toplumda yer alsın. 40 Şehirgücüspor olarak Kırşehir Amatör küme futbol ligi olmak üzere 8 kategoride, yaş grubunda mücadele ediyoruz. A Takımı olarak hedefimiz üst gruba yükselmek veya şampiyon olmak değil. Sadece müsabakalarına katılmak ve yetenekli futbolcular keşfedip profesyonel takımlara göndermek. Oyuncularıma güveniyorum. İnşallah yeni sezonda başta amatör ligi olmak üzere alt yapısı daha çok sağlam temelle üzerine kurulan bir takım oluruz.Biz 1. Amatör Kümede mücadele eden takımlar arasında yaş grubu olarak en düşük takımız. Yani geleceğimiz garanti altında ve 40 Şehirgücüspor iyi işler yapıyor demektir. Bu genç çocuklarımızla ve Teknik heyetimizle çok başarılı sezonlar yaşayacağımıza inanıyorum. Sözlerimin başında dediğim gibi, bizim için kazanmak, kaybetmek veya şampiyonluk önemli değil. Ben bu çocukları bir arada tutup, kötü alışkanlıklar elde etmemesini sağlıyorsam, en büyük şampiyonluğu yaşıyorum demektir.”

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)