Atakspor’un Bayan Altyapı Antrenörü Betül Demir:

“Alt yapıya büyük önem veriyoruz”

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi takımlarından Atakspor’un Bayan Altyapı Antrenörü Betül Demir, Gençlikspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Kırşehirspor’un rakipleri TFF tarafından cezaya çaptırıldı Kırşehirspor’un rakipleri TFF tarafından cezaya çaptırıldı

Kırşehir’de futbol anlamında güzel işlerin altına imza atmak için çalıştıklarını belirten Antrenör Demir yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Altay Futbol okulu adı altında devam eden çalışmalarımız devam ediyor. Altay himayesinde Atakspor olarak bu sezon alt yapı ve amatör küme futbol liginde yaş ortalaması düşük oyuncularla mücadele ediyoruz. Bugünde alt yapısı iyi olan ve yıllardır birlikte futbol oynayan takım olan Gençlikspor’la ilk müsabakamızı yaptık. Burada kazanmaktan ve kaybetmekten ziyade bu gençleri spor müsabakaları yapmalarına vesile oluyoruz. Onları en azından 2 saatliğine teknolojiden uzak tutuyoruz. Bugün beklide çok farklı bir skorla mağlup olduk. Bugün alınan skor bizleri üzse de ileriye dönük olumlu sinyaller aldık. Atakspor olarak bizim amacımız iyi bir sporcu olup önce Kırşehir futboluna daha sonrada ülke futboluna faydalı sporcular olsun istiyoruz. Altay futbol okulunda hiç hayatında top oynamayan minik öğrencilere önce iyi bir insan olmaktan başlıyor, daha sonrada futbolun temel kurallarını öğretiyoruz. Öğrencilere ve alt yapıya büyük önem veriyoruz. Futbolda kalıcı başarı ancak, sistemli bir alt yapı çalışması ile mümkündür. Bizler Altay futbol okulu ve Atakspor kulübü olarak,  güçlü temeller üzerine inşa edilmiş bir alt yapı sisteminin önemine inananlardanız. Bu sistemi başarıya dönüştürmenin ancak, sistemin kalıcılığı ile sağlanabileceğini de çok iyi biliyoruz. İnşallah Kırşehir’de futbol anlamında güzel işlerin altına imza atarız.” (Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)