Engelli Kardeşlerimizden  Engelsiz Program Engelli Kardeşlerimizden Engelsiz Program

Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü tarafından Akpınar İlçesi Akpınar Ortaokulu’ndaafetlerde farkındalık eğitimi ve deprem tahliye tatbikatı gerçekleştirilerek, yeni nesil arama kurtarma aracımızın araç, gereç ve ekipmanlarının tanıtımı yapıldı.

         Eğitimler de öğrencilere; afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gerekenler 3 temel başlık altında anlatıldı.

         Yapısal ve yapısal olmayan riskler, bunları azaltmanın yolları, afet öncesi buluşma alanlarının belirlenmesi, afetlerden sonraki ilk 72 saate hazırlıklı olmak için ihtiyaç malzemelerinden oluşan afet çantası hazırlamanın önemi, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için alınması gereken tedbirler detaylı olarak ele alındı.

         Eğitim sonrası deprem tahliye tatbikatı gerçekleştirilmiş olup, akabinde İl AFAD Müdürlüğüne ait yeni nesil arama kurtarma aracının araç, gereç ve ekipmanlarının tanıtımı yapıldı.

Kırşehir genelinde toplumun tüm kesimlerini içine alan afet farkındalık eğitimleri hız kesmeden devam ediyor. (HABER MERKEZİ)