Sosyal medyada gündem olan zam iddiası sonrası Kırşehir'de vatandaşlar "Bu kadarına da pes artık" dedi. Kırşehir'de her geçen zamlar sonrası kontak kapatma durumuna gelen sürücüler, bu iddialar sonrası endişeleri iyice arttı.

Petrol fiyatlarının 86 dolara yükselmesi ve dolar kurunun 27 lira üzerinde sabitlenmesinin ardından akaryakıta okkalı bir zam geleceği iddia edildi. Bu hafta benzine 3, motorine 4 lira birden zam geleceği öne sürülürken, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Eğer zam gerçekleşirse Kırşehir'de benzinin fiyatı 39 lirayı, motorinin fiyatı ise 40 lirayı aşacak. İddia edilen rakamların gerçekleşmesi durumunda ise Kırşehir'de sürücülerin kontak kapatma kararı alacağı öğrenildi.

 ZAM İDDİASI 

Çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu Çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu

Brent petrolün 86 dolar yükselerek son 4 ayın zirvesine çıkması ve dolar kurunun 27 lira üzerinde sabitlenmesi sonrası akaryakıtta yeni zam konuşulmaya başlandı. Konu sosyal medyada da gündem olurken, birçok kullanıcı "Bu hafta benzine 3, motorine ise 4 TL zam geliyor" paylaşımları yaptı. Ancak bu konuda sektör kaynaklarından resmi bir açıklama gelmedi. Zam iddialarının gerçekleşmesi durumunda Kırşehir'de benzin 39 lirayı, motorin ise 4 lirayı aşacak. (HABER: FAHRETTİN TOKER)