SALON: Aşıkpaşa Spor Salonu (Kırşehir)

SAHA HAKEMLERİ: Fatma Öztabur**, Gökhan Çapar**

AKADEMİSPOR: Murat Yıldız**, Muhammed Arda Yıldırım**, Yusuf Belge**, Abdullah Yaman**, Murat Burak Yiğit**, Recep Sercan Aydoğan**, Ramazan Eken**, Ömer Savaş**, İsmail Akpınar**, Muhammed Emirgan**, İbrahim Demirbaş**, Raif Taha**, Etem Irmak**, Kaan Çelik**

ANTRENÖR: Sait Yılmaz

GENÇLİKSPOR: Halil İbrahim**, Muhammed Demirbilek**,  Enes Altıner**, İsmail Hakkı Kaplan**, Hasan Basri**, Abdulvahap Gürbüz**, Mehmet Özcan**, Deniz Ekici**, Mert Soysal**

ANTRENÖR: Murat Yağmur

SETLER: 25-12, 27-25, 25-15 (Akademispor)

MAÇ SONUCU: 3-0 (Akademispor)

KIRŞEHİR Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği ve 4 takımın tek devreli lig usulüne göre mücadele edildiği Kulüplerarası Genç erkekler voleybol il birinciliği maçları sona erdi. Oynadığı 3 maçını da kazanan Akademispor, Kırşehir şampiyonu olmayı başardı.

Turnuvanın ilk maçında Ayyıldızspor’la karşı karşıya gelen Akademispor, rakibini set vermeden 3-0’lık skorla mağlup ederken, 2.maçında da Ayyıldızspor’u 3-0’la geçerken, Gençlikspor ise ilk maçında Yurdumspor’u 3-2, ikinci maçında da Ayyıldızspor’u 3-1’le geçmeyi başardı.

İki takım şampiyonluk maçında karşı karşıya geldi. Yenen takımın şampiyon olacağı ve Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanan maçı Fatma Öztabur, Gökhan Çapar hakem triyosun birlikte yönettiği ilk sette üstünlüğünü eline alan Akademispor, 25-12 kazanarak 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın ikinci seti kıran kırana geçti. Son saniyeye kadar mücadeleyi bırakmayan Akademispor, güçlü rakibi karşısında seti 27-25 alarak seride durumu 2-0’a getirdi.

Mücadelenin son setinde, ilk sette olduğu gibi oyunun kontrolünü eline alan Akademispor rakibi Gençlikspor’u 25-15 mağlup ederek maçı da 3-0 kazanarak oynadığı 3 maçı kazanıp şampiyonluğunu ilan etti.

Maçın ardından karşılaşmanın oynandığı Aşıkpaşa Spor Salonu’nda ödül töreni gerçekleştirildi.

Oynadığı 2 maçı kazanarak finalde Akademispor’a kaybederek il 2’ncisi olan Gençlikspor’a madalyalarını ve kupasını Kırşehir Voleybol İl Temsilcisi Sait Yılmaz verdi.

3 karşılaşmanın 3’ünü de kazanarak yenilgisiz şampiyonluğunu ilan eden Akademispor’a madalyalarını ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin verdi.

2. Lige veda edecek  son takım kim olacak? 2. Lige veda edecek son takım kim olacak?

Madalya ve kupa töreninin ardından dereceye giren takımlar, antrenörler ve sporcular günün anısına Aşıkpaşa Spor Salonu’nda toplu olarak hatıra fotoğrafı çekindiler.

Akademisporlu genç voleybolcular ise elde ettikleri kupayla bol bol resim çekinerek o anı ölümsüzleştirdiler.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)