SALON: Aşıkpaşa Spor Salonu (Kırşehir)

SAHA HAKEMLERİ: Fatma Öztabur**, Betül Şahinci Gökgül**

AKADEMİSPOR: Murat Yıldız**, Muhammed Arda Yıldırım**, Yusuf Belge**, Abdullah Yaman**, Murat Burak Yiğit**, Recep Sercan Aydoğan**, Ramazan Eken**, Ömer Savaş**, İsmail Akpınar**, Muhammed Emirgan**, İbrahim Demirbaş**, Raif Taha**, Etem Irmak**, Kaan Çelik**

ANTRENÖR: Sait Yılmaz

GENÇLİKSPOR: Halil İbrahim**, Muhammed Demirbilek**,  Enes Altıner**, İsmail Hakkı Kaplan**, Hasan Basri**, Abdulvahap Gürbüz**, Mehmet Özcan**, Deniz Ekici**, Mert Soysal**

ANTRENÖR: Murat Yağmur

SETLER: 25-15, 25-15, 17-15 (Akademispor), 25-22, 25-16 (Gençlikspor)

MAÇ SONUCU: 3-2 (Akademispor)

GENÇLİK ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği ve 4 takımın tek devreli lig usulüne göre mücadele edildiği Kuliplerarası yıldız erkekler voleybolda heyecan fırtınası sona erdi. Final maçında rakibini 3-2’lik skorla mağlup eden Akademispor, Gençler kategorisinde olduğu gibi yıldızlarda da şampiyon olarak voleybolda bu alanda tartışmasız en büyük olduğunu bir kez daha gösterdi.

Sultanlar, Giresun gruplarına galibiyetle başladı Sultanlar, Giresun gruplarına galibiyetle başladı

Akademispor erkek voleybol takımı şampiyonluklara ambargo koydu. Siyah-beyazlılar, geçtiğimiz haftalarda gençler kategorisinde şampiyon olarak ilimizi dışarıda temsil etme hakkı elde ederken, bu kez yıldızlarda da aynı başarıyı elde ederek gruplara 2 takımla gitmeye hak kazandı.

4 takımla oynanan yıldız erkekler voleybol final maçında Akademispor ile Gençlikspor karşı karşıya geldi. Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanan ve Fatma Öztabur ile Betül Şahinci Gökgül’ün birlikte yönettiği maçın ilk setini Akademispor 10 sayı farkla 25-15 kazanarak 1-0 öne geçti.

İlk seti almanın vermiş olduğu moralle karşılaşmanın 2.setini de aynı skorla 25-15 kazanan Akademispor seride durumu 2-0’a getirdi.

Mücadelenin 3.setinde toparlanan ve rakibini hataya zorlayan taraf olan Gençlikspor, 25-22 alarak skoru 2-1’e getirdi. Maçın 4.setini 25-16 kazanan Gençlikspor skoru 2-2 yaparak mücadeleyi uzatmalara götürdü.

Taybrek setine giden maçın galibini 17-15’lik skorla Akademispor oldu ve heyecan dolu, zevkli, çekişmeli maçı kazanarak gençlerde olduğu gibi yıldızlarda da şampiyon olmayı başardı.

Maçın ardından madalya ve kupa törenine geçildi. Müthiş maçtan 2-0’dan gelerek maçı 2-2 yapıp uzatma setinde güçlü rakibine kaybederek 2.olan Gençlikspor’a madalya ve kupasını Kırşehir Voleybol İl Temsilcisi Sait Yılmaz verdi.

Şampiyon olarak ilimizi dışarıda temsil etme hakkı elde eden Akademispor’a madalyalarını ve kupasını Kırşehir Voleybol İl Temsilcisi Sait Yılmaz ile Tesis Amiri, Antrenör Fatih Çakır birlikte verdi.

Madalya ve kupa töreni sonrasında dereceye giren takımlar, antrenörler ve sporcular günün anısına Aşıkpaşa Spor Salonu’nda günün anısına hatıra resim çekindiler.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)