AK Parti’nin milletvekili

aday adayları tanıtıldı

İl Başkanı Seher Ünsal: “AK Parti’den aday adayı olmak bir davaya gönül verdiğinin en önemli tescilidir”

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Kırşehir’de milletvekili aday adayı olan isimleri tanıttı.

Cuma günü saat 15.00’te Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, bütün aday adaylarına başarılar diledi.

Kırşehir’e ve ülkeye hizmet etme hedefiyle milletvekili aday adaylarını tebrik eden Milletvekili Kendirli, Türkiye'nin geleceği için bu seçimin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Ardından kürsüye gelen AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, “Asrın felaketini yaşadığımız 6 Şubat depremleri sebebiyle milletimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

Başkan Ünsal, AK Parti'den aday adayı olmanın bu davaya gönül verdiğinin en önemli tescili olduğuna dikkat çekerek, şunları ifade etti:

“Milletleri zor zamanlarda o zor zamanların içinden çıkaran öncü kadrolar yüceltir. Zor zamanlarda söyleyecek sözü olan, yürüyecek yolu olan kadrolar milletin önündeki engelleri aşar ve tarihi yürüyüşte onlara yeni hamle imkânları sunar. İşte AK Parti milletin bağrından çıkan böylesi bir kadronun başlattığı tarihi bir hareketin adıdır. Kurucu Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğü ve liderliğiyle başlayan bu hareket mutlak surette hedefine ulaşacaktır.

“Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile göreve geldiğimiz ilk günden bu güne biz teşkilat olarak Kırşehir’de gece-gündüz demeden, bir an olsun yorulmadan çalıştık. Kırşehir’imizin; Akpınar, Akçakent, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Mucur ilçelerimizi ve 252 köyümüzü ziyaret edip vatandaşlarımıza, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı anlattık, onun kazandırdığı kazanımları anlattık, AK Partimizin hizmetlerini anlattık. Bu seçim Türkiye’nin geleceği için, en önemli seçimlerden birisi. Bu tarihi seçimde sizlerden kapı kapı gezip hizmetlerimizi, icraatlarımızı anlatmanızı bekliyorum, Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’ye kazandırdıklarını, yaptıklarını bıkmadan, yorulmadan, her fırsatta millete, gençlere anlatılmasını istiyorum.

“Son derece önemli bir seçime giriyoruz. 21 yılın en önemli, en hayati, aynı zamanda da demokrasi sürecimizdeki en tarihi seçime giriyoruz. 14 Mayıs millet egemenliğinin, milli iradenin, sandığın ve demokrasinin zaferini ilan edeceği, kayıtsız ve şartsız hakimiyetini ilan edeceği, ülkemiz ve milletimiz adına dönüm noktası niteliği taşıyan bir seçim. Şunu bilmenizi istiyorum: 14 Mayıs, bugün hala sandık dışı yöntemler arayanların heveslerini kursaklarında bırakacak. 14 Mayıs, bugün hala demokrasi dışı yöntemlerden medet umanları daimi bir yenilgiye uğratacak. 14 Mayıs, seçimi kazanabilmek adına terör örgütlerinden, Türkiye düşmanlarından, dış devletlerden medet umanların sandığa gömüldüğü bir seçim olacak. 14 Mayıs, bugün hala milli iradeden, millet egemenliğinden başka yollar arayanların umutlarını bir daha canlanmamak üzere kıracak. Demokrasi düşmanları, millet düşmanları, sandık düşmanları 14 Mayısla birlikte tüm çabalarının beyhude olduğunu görecektir.

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ne dedi? Yeter, söz de, karar da milletindir dedi. Bizim siyaset anlayışımızın en temelinde işte hep bu ilke yer aldı. Partimiz kurulduğu andan itibaren iktidarımız boyunca bu ilkeden asla taviz vermedik. Milletin kararını yok sayanlara karşı cesaretle milletin kararını savunduk. Milletin yetkisini, iradesini, egemenliğini küçümseyenlere karşı ısrarla, inatla, cesaretle, umutla milleti savunduk, milletin mührünü savunduk. bugün AK Partimizin Kırşehir Milletvekilliği için 34 aday adayımız var. Her bir aday adayına da sizlerin huzurunda tek tek teşekkür ediyorum. Her biri bizim için kıymetlidir. AK Parti’den aday adayı olmak bir davaya gönül verdiğinin en önemli tescilidir.

34 aday adayımızdan sadece 2 aday adayımız listeye girecek. Aday gösterilmeyen kardeşlerimize sesleniyorum, sakın ola ki kendilerinde bazı eksiklikler, hatalar olduğu vehmiyle, kanaatiyle aday gösterilmedikleri gibi bir zanna kapılmasınlar. İlgili karar ve sonuç ne olursa olsun herhangi bir gönül kırgınlığına veya kalp burukluğuna düşmeyeceğinize canı gönülden inanıyorum. Seçimde de aday sizmişsiniz gibi teşkilatımızla birlikte çalışmanızı bekliyorum.

“AK Parti’nin siyasi felsefesi milletle birlikte siyaset yapmaktır. Sizler milletimizin temsilcisi olmaya aday adayısınız,  milletimizle, halkımızla bağınızı hiçbir şekilde koparmayınız. Temsil ettiğiniz, bağrından çıktığınız milletimize her zaman sahip çıkın ve milletimizin her zaman yanında olun. Allah’ın izniyle Kırşehir’den bütün sandıklardan birinci gelerek, AK Partimizi birinci parti yapacağınızı, bunu başaracağınıza, Kırşehir olarak 80 vilayete örnek teşkil edileceğimize yürekten inanıyorum. Kırşehir’e yaraşan bir sonucu elde edeceğinizi biliyor ve hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.

Konuşmaların ardından özgeçmişi okunan milletvekili aday adayları kürsüye gelerek kendilerini tanıttı. Aday tanıtım toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. (HABER: CEMRE BAYRAM)