14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi AK Parti’deki aday adaylığı başvuruları yoğun bir şekilde devam ediyor.

22 Mart’ta sona erecek milletvekili aday adaylığı başvurusuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, “Partimizden 13 Mart’ta başlayan 16 Mart’ta sona ermesi planlanan aday adaylık başvuruları Merkez Yürütme Kurulu tarafından 22 Mart’a uzatıldı.  Aday adayları elektronik ortamda gerekli evrakların tümünü e-başvuru üzerinden yükleyip, başvurusunu tamamladığı belgenin çıktısıyla genel merkezimize ve ya il başkanlığımıza evrakı ıslak imzalı elden teslim ederek başvuru sürecini tamamlamış olacak.  Genel merkezimizin talimatı ile bu başvuru döneminde aidat alınmayacak. Bunun yerine AFAD’ın belirtilen IBAN’larına bağış şeklinde yapılmasına karar verildi. Bağış miktarları, yetişkinler için 20 bin TL, kadınlarımız ve gençlerimiz için 10 bin TL, engellilerimiz için 5 bin TL şeklinde olacak. Yoğun bir aday adaylık süreci yaşayacağız. Tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum. Allah’ın izniyle 14 Mayıs 2023 seçimlerinde hem cumhurbaşkanlığını hem de Cumhur İttifakı olarak Mecliste çoğunluğu elde ederek rekoru çok daha ileriye taşıyacağız” dedi.

Kırşehir’de AK Parti’den aday adayı olmak için bugüne kadar başvuruda bulunanlar şöyle:

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Kırşehir eski Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Eski Merkez İlçe Başkanı Av. Bilgehan Altaş, MÜSİAD Başkanı Ömer Ali Öz, İŞKUR İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, Kaman İlçe Başkanı Av. Kamil Avşaroğlu, Doktor Osman Arslan,  Büro Memur-Sen Başkanı Hakan Koçpınar, önceki dönem Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır,  Mali Müşavir Muzaffer Türk, Bilgisayar Mühendisi İlker İlhan, işadamı Önder Baş, Veteriner Hekim Mehmet Taşdemir. (HABER: CEMRE BAYRAM)